Paszport, aparat fotograficzny, pozytywne nastawienie i… nie zapomnij o ubezpieczeniu! Vol. 2

Każda podróż jest wyjątkowa, pozostawia wspomnienia, rozwija nas i uczy wielu rzeczy. Jednak niezależnie od tego, czy czeka cię samotna wyprawa do dżungli, luksusowy rejs po oceanie, wycieczka kamperem po Europie,  czy może weekendowy wypad z rodziną za miasto, podstawą jest bezpieczeństwo. Dlatego oprócz wygodnych butów i marzeń przekutych w cele należy zabrać ze sobą odpowiednie ubezpieczenie.

Jak podkreślał podróżnik i fotograf Matthew Karsten, „inwestycja w podróże to inwestycja w siebie”. Nie tylko jednak w sprzęt turystyczny i bilety lotnicze. Przede wszystkim we własne zdrowie i bezpieczeństwo. Zapraszamy do lektury drugiego z cyklu 3 artykułów przygotowanych przez naszego partnera ERGO Ubezpieczenia Podróży.

Zakup polisy ERGO Ubezpieczenia Podróży będzie jest zawsze dobrym wyborem.

Kup szybko ubezpieczenie

Nie tylko ze względu na możliwość wyboru jednego z wielu dostępnych pakietów ubezpieczenia (ubezpieczenie indywidualne, rodzinne lub grupowe, z ochroną ubezpieczeniową pracy, pakiet ski&sport czy polisy związane z wyjazdami w dobie COVID-19), ale przede wszystkim ze względu na absolutny fundament każdego z pakietów. Co jest podstawą każdego z ubezpieczeń?

  • brak udziału własnego w kosztach leczenia,
  • ochrona już w wariancie podstawowym do 32 tygodnia ciąży,
  • koszty leczenia i transportu z uwzględnieniem następstw chorób przewlekłych,
  • dzięki własnej sieci placówek niezawodne assistance medyczne 24/7 w każdym miejscu na świecie,
  • ubezpieczenie bagażu podróżnego we wszystkich pakietach.

Jeśli jednak szukasz niestandardowych rozwiązań – również je znajdziesz. W ofercie znajduje się choćby ubezpieczenie turystyczne multi-trip ERGO Ubezpieczenia Podróży, które sprawdzi się w przypadku częstych podróży. Roczna składka zapewnia ochronę na wyjazdy na obszarze całego świata, bez ograniczeń ilości wyjazdów ani terytorium geograficznego.

To jednak, co najbardziej doceni wielu z nas, to fakt, że każdą polisę można także wykupić w formie online. Jest proste (6 kroków), szybkie (kilka minut) i całkowicie bezpieczne.

Dlaczego ubezpieczenie jest tak ważne?

Czynnikiem niezwykle atrakcyjnym w podróży, który zwykle jest tym sprawiającym, że wyjeżdżamy, jest… ryzyko. Swoista nieprzewidywalność tego, co się wydarzy, pcha nas ku nowym przygodom. Nie warto jednak wszystkiego pozostawiać losowi, a przeciwnie – częściowo mu pomóc!

Tematem ubezpieczenia swojej podróży na pewno warto zająć się odpowiednio wcześniej. Między innymi po to, aby zagwarantować sobie odpowiednio dużo czasu na wybór odpowiedniego pakietu. To, na co zwrócić uwagę przy wyborze opisano powyżej. W tym przypadku destynacja ma znaczenie pod kątem naszych aktywności i ew. kosztów opieki medycznej, hospitalizacji, czy ratownictwa. Ważną kwestią jest również odległość kraju planowanej podróży. Należy założyć, że im dalej, tym nasza suma ubezpieczenia powinna być wyższa. Dlaczego? Ponieważ im dalej,  tym droższe są ewentualne koszty transportu medycznego do kraju. W tej kwestii naprawdę warto się zabezpieczyć. Niejednokrotnie są to naprawdę horrendalne kwoty. Szczególnie, gdy poszkodowanego trzeba transportować na przykład karetką powietrzną z drugiego końca świata.

Sam zakup ubezpieczenia można załatwić online. Szybko i bezpiecznie, bez wychodzenia z domu . Ważny jest jednak świadomy wybór i analiza wszystkich swoich potrzeb w zakresie takiej ochrony.

Jeśli czeka cię podróż z maluchem, warto rozważyć zakup ubezpieczenia z opcją zwrotu kosztów na wypadek rezygnacji z podróży. Uchroni to przed poniesieniem kosztów związanych z niespodziewanym anulowaniem wyjazdu z przyczyn losowych. I nie dotyczy ono tylko zorganizowanego przez biuro wyjazdu. Możesz ubezpieczyć także zorganizowany samodzielnie wypoczynek (np. bilet samolotowy lub apartament), lub pojedyncze składniki wyjazdu za granicę, jak choćby pobyt w pokoju hotelowym.

Jak ubezpieczenie działa w praktyce oraz dlaczego karta EKUZ to nie do końca trafiony pomysł już w klejonym artykule – za tydzień.

Autorka tekstu: Oktawia Staciewińska – z wykształcenia prawnik, z wyboru i zamiłowania dziennikarz. Ponad wszystko jednak mama cudownej dziewczynki, wielbicielka książek biograficznych i fanka weekendowych wypadów za miasto.

Oktawia Staciewińska

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *