“Rodzinny Festiwal Podróżniczy” – Inspirująca Przestrzeń Dla Rodzin w Trakcie Festiwalu Tup Tup!

Podróżowanie to pasja, która nie zna granic wieku, a coraz więcej rodzin decyduje się na wyjątkowe wyprawy z dziećmi. Jednak podróżowanie z maluchami wiąże się z pewnymi wyzwaniami i pytania pojawiają się na każdym kroku. Jak wybrać odpowiedni kierunek? Co spakować? Jak zająć dzieci podczas długiej podróży? Jak rozpocząć przygodę z wędrowaniem lub survivalem, nie przerażając najmłodszych? A może marzysz o podróży z psem?

Na te i wiele innych można było znaleźć odpowiedzi podczas Rodzinnego Festiwalu Podróżniczego Tup Tup, który jest częścią Festiwalu Śladami Marzeń! To wyjątkowe wydarzenie dedykowane podróżującym rodzinom, które pragną połączyć swoją pasję z ciekawymi doświadczeniami dla dzieci.

Druga edycja festiwalu Tup Tup odbyła się 27-28 października 2023 roku. W trakcie wydarzenia można było wysłuchać prelekcji podróżniczych, pobawić się w strefie animacji czy wziąć udział w warsztatach.

Z kim można się było spotkać i kogo posłuchać

  •  Luiza i Bartek Turek – opowiedzieli o dalekich podróżach z dwójką dzieci oraz jak podróże na nich wpływają i czy podróżowanie z maluchami w odległe regiony Świata jest bezpieczne
  • Mateusz Stawarz – podpowiedział, jak zaplanować świetny, ale i bezpieczny górski wypad z rodziną, co ze sobą zabrać, ale też na co uważać i czego na szlaku nie robić
  • Kasia Augustyniak – znana przez wielu z bloga Zabawy do Kawy, podpowie o czym warto pamiętać podróżując z najmłodszymi. Jak zaplanować i ułatwić sobie rodzinne podróże. Jakie gry i zabawy są przydatne w podróży
  • Piotr Basiński z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, odpowiedział na pytania dlaczego warto wyściubić nos z miasta? Jakie niesamowite atrakcje czekają tuż za granicami Poznania? Jak szukać miejsc przyjaznych dzieciom.
  • Konrad Busza – pokazał, że las to miejsce pełne ciekawych przygód, które można odkrywać razem z dziećmi. Omówi, jak przygotować się na jednodniowy i dłuższy wypad do lasu.
  • Magdalena Wilczewska (Dzikość w sercu) – Czy każdy pies może podróżować? Gdzie można pojechać z psem? O jakich formalnościach pamiętać? Co ze sobą zabrać i czego nauczyłam się przez 8 lat podróżowania z psami.
  •  Małgorzata Kaczmarek – Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, jak zdobywać góry w chuście, nosidle czy wózku. Jak planować szlaki z maluchem, co nieoczywistego warto przemyśleć lub zabrać, a także, czy w górach musimy rezygnować z wielopielo?

Spotkanie poprowadziła Gabriela Jelonek

Konkursy z nagrodami

Po każdej z prelekcji odbywał się konkurs z nagrodami. Po wystąpieniu każdy z prelegentów był dostępny dla Was w strefie prelegenta, przed salą.

#Podróże #Rodzina #Przygoda

Dla Naszych Małych Odkrywców!

Podczas Rodzinnego Festiwalu Podróżniczego przy Festiwalu Tup Tup, nie zapomnieliśmy o naszych najmłodszych uczestnikach! Dla dzieci w wieku od 3 do 13 lat przygotowaliśmy niezwykłe warsztaty o fascynujących tematach: Meksyku, Madagaskarze i Norwegii.

To doskonała okazja dla naszych małych podróżników, by poznać kultury i tajemnice tych miejsc na świecie. Warsztaty były bezpłatne, więc każde dziecko mogło wziąć udział i zanurzyć się w fascynujący świat podróży.

A to nie wszystko! Obok naszych warsztatów, przygotowaliśmy także Strefę Animacji, gdzie dzieci mogły się bawić, tworzyć, i poznawać rówieśników.

Festiwal Tup Tup to Idealna Przestrzeń Inspiracji i Wiedzy!

Chcemy, aby Tup Tup był miejscem, gdzie rodzinne podróże stają się jeszcze bardziej fascynujące. Odpowiemy na Twoje pytania, pomożemy wybrać odpowiednie miejsce na wakacje z dziećmi i podzielimy się praktycznymi radami. Przyjedź i zacznij swoją podróżniczą przygodę razem z nami!

Kolejna edycja Rodzinnego Festiwalu Podróżniczego Tup Tup

W trochę odmienionej formule (bardziej skierowanej do najmłodszych) juz 4-6 października 2024 w Poznaniu. Zapiszcie datę, a my szykujemy dla Was mnóstwo atrakcji!

#RodzinnePodróże #FestiwalTupTup #PodróżowanieZDziećmi #InspiracjaPodróżnicza #Przygoda #ŚladamiMarzeń #TupTup2023

Zdjęcia autorstwa Soni Godzisz i Rafała Orłowskiego-Murawskiego