Wystawa New York Puzzle

Wystawa


Usłyszeć melodię kilkuset języków w ciągu jednego zaledwie dnia. Zobaczyć wszystkie możliwe odcienie ludzkiej skóry w trakcie przejażdżki metrem. Przejrzeć się w oczach o kształtach migdałów, księżyca czy wąskich jak krawędź kartki papieru. Pójść spacerem z Italii przez Polskę do Chin, by dojść do zielonego lasu (Green-Wood Cemetery) i zostawiając za sobą widok Manhattanu zanurzyć się medytacyjnie w podziemny świat katakumb. New York Puzzle to projekt, który realizowałem wspólnie z Fundacją Key 4 Tommorow, z Anną i Radkiem Fiedlerami. Wyobrażaliśmy sobie, że będzie on jak owa przejażdżka nowojorskim metrem, która może stać się podróżą dookoła świata, nauką otwartości i tolerancji dla tych który tego potrzebują. Chcieliśmy się przyjrzeć z uważnością jak to jest możliwe, że pod tak niewielkim skrawkiem nieba mieści się tak wielka różnorodność. Jak to możliwe, że te chaotyczne puzzle tworzą jednak całość i czym jest ten obraz. Pandemia niefortunnie przerwała projekt, spauzowała go na jakiś czas. Pozostało jednak doświadczenie, również to fotograficzne którym chętnie się dzielę. Jak pokonać barierę obawy, lęku i otwarcie portretować napotkanych ludzi? I jak to się dzieje, że czasem kończy się to zaproszeniem na wino spijanym na dachach Manhattanu? Dlaczego warto unikać „hasztagowych” miejscówek i zabłądzić? O tym wszystkim będzie można porozmawiać w trakcie autorskiego oprowadzenia po mojej wystawie.

Oprowadzanie po wystawie. Piątek, 24.09. godz. 17.00

Zdjęcia przedstawione na wystawie będą wystawione na aukcji, celem jest zdobyć środki na zakup 2 nowych rowerów dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych Nr 101 w Poznaniu.
https://allegrolokalnie.pl/zbiorka/sladami-marzen-spelniamy-rowerowe-marzenia

Autor: Tomasz Siuda

Fotograf, arteterapeuta i podróżnik z silnymi objawami uzależnienia solarnego. Absolwent fotografii Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, Członek zarządu Fundacji Key4Tomorrow. Stypendysta Marszałka Województwa Wielkopolskiego w dziedzinie kultury na 2020 r., członek kolektywu Instytutu Dobrej Śmierci. Współorganizator i uczestnik wielu projektów i ekspedycji podróżniczych– Iran śladami polskich uchodźców, Amazonia śladami Arkadego Fiedlera czy New York Puzzles. Laureat nagrody im. Tony Halika 2019, przyznawanej przez kapitułę, w której zasiada Elżbieta Dzikowska

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *