Zapraszamy na Tour Salon – Odkryj smak przygody

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń to od 9 lat nieodłączna część targów Tour Salon. Same targi mogą poszczycić się już ponad trzydziestoletnią tradycją. W tym roku Tour Salon odbędzie się pod hasłem „Odkryj smak przygody” i organizatorzy przewidzieli moc dodatkowych atrakcji.

Spotkania z podróżnikami

Odbędą się m.in. spotkania ze znanymi podróżnikami. Gośćmi targów będą  Giganci w podróży, a wśród nich m.in.

Łukasz Supergan, który tej zimy zrealizował zimowe przejście gór Polski, przez polską część Sudetów i Karpat, 

– Bartek Szaro (Paragon z podróży), który prowadzi obecnie projekt „50 rzek” oraz zajmuje się zrównoważoną rozwojem turystyki w ramach Modern Tourism Center,

Marcin Jakub Korzonek, który opowie o projekcie Kross The Record 2020 – samotnej wyprawie przez pustynię Atacama w Chile i próbie pobicia rekordu świata w wysokości na jaką wjechał rowerzysta,

Hania Zieleźnik-Rybak – tegoroczna festiwalowa prelegentka, która na scenie Tour Salon podzieli się swoją pasją do Azorów,

– Olga Bagińska, która opowie o krainie “Baśni tysiąca i jednej nocy” jak i zdobyciu najwyższej góry Afryki północnej.

Paulina i Michał Mikołajczak (addicted2travel), którzyodkryją przed Wami miejsca w Wielkopolsce poza utartym szlakiem.

Turystyka kulinarna

Smakowicie brzmi prezentacja szlaków kulinarnych, która odbędzie w ramach panelu „Turystyka indywidualna i rodzinna w czasach ograniczeń pandemicznych”. Podczas tego spotkania uczestnicy będą mogli bliżej zapoznać się z takimi szlakami jak: – „Smaki Dolnego Śląska”; „Mazury Zachodnie od Kuchni” i  „Smaki Powiatu Poznańskiego”. Usłyszycie też o produktach lokalnych w kontekście tradycji, zdrowia, misji, edukacji i ważnej roli rodziny w kształtowaniu świadomości konsumenckiej. W trakcie spotkania będzie można wygrać między innymi vouchery na weekendowe pobyty na Mazurach zachodnich, Dolnym Śląsku lub kolację dla dwojga w restauracjach na terenie powiatu poznańskiego.

Strefa wystawców

Osoby szukające inspiracji podróżniczych z pewnością znajdą je na stoiskach wystawców, gdzie będzie można odwiedzić m.in. organizacje turystyczne reprezentujące większość regionów z Polski oraz sprawdzić ofertę wypoczynku organizatorów turystyki. Zaprezentowane zostaną także polskie marki turystyczne, szlaki: piesze, rowerowe, wodne oraz nietypowe projekty turystyczne jak np. „Mazury na szlaku kultury”.

Śladami targowej architektury

Z okazji 100-lecia targów, będzie można też odbyć wyjątkową podróż w czasie, która będzie nie lada gratką dla miłośników i entuzjastów architektury i ciekawostek o Poznaniu i Międzynarodowych Targach Poznańskich. Co wspólnego ma zespół Queen z poznańską „Iglicą”? Kiedy po raz pierwszy na MTP pojawili się Chińczycy i co takiego zrobili? Na te i wiele innych pytań, odpowiedzi poznacie podczas niedzielnego spotkania „Śladami targowej architektury”.

Wydarzenie na Facebook – Śladami targowej architektury

Odwiedzając Tour Salon i Festiwal na Twojej drodze stanie kilkadziesiąt camperów. Jeśli przygoda w drodze lub van life to tematy, które wywołują dreszcz na Twojej skórze, to koniecznie odwiedź Caravanas Salon, gdzie spotkasz fanów 4 kółek, zobaczysz jak można żyć w podróży i jak dostosować samochód do podróżniczych potrzeb.

Bilet na targi Tour Salon uprawnia do wejścia na Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń oraz Caravanas Salon.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *