Co robić zimą w Poznaniu?

Poznań! Co robić kiedy jest zimno?

Przyjeżdżasz do Poznania na weekend ale oprócz Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń i Targów Tour Salon chciałbyś coś jeszcze zobaczyć? Do tego jest zimno i żaden dłuższy spacer nie wchodzi w grę…A może jesteś z Poznania i okolic ale zawsze jest coś „ważniejszego” niż zobaczenie miasta w którym mieszkasz? Może tutaj znajdziesz kilka inspiracji.

Poznan kamieniczki budnicze

 

Kamieniczki budnicze przy Rynku

 

 

 

Jeśli szukacie informacji o mieście, zabytkach, miejscach, generalnie o wszystkim co można robić w stolicy Wielkopolski polecamy Poznan.travel – aplikacje i propozycje wycieczek umieszczone na stronie mogą być dla Was pomocne przy planowaniu podróży.

Chcesz wcześniej przygotować się do wizyty w Poznaniu? Jesteś ciekaw co miasto może Ci zaoferować? Możesz pograć broszury informacyjne tutaj

Darmowe atrakcje w Poznaniu

Darmowe wycieczki z przewodnikiem. Wycieczki odbywają się w każdym weekend, w otwartej formule, czyli po zakończeniu zwiedzania można wynagrodzić przewodnika dowolnym napiwkiem: FREE WALKING TOURS Poznań

MUZEA – darmowe wejście w soboty

Zimowa pogoda nie zachęca do długich spacerów i wycieczek rowerowych, które w cieplejszych miesiącach są idealnym sposobem na poznanie miasta. Alternatywą są darmowe wejścia w soboty do Muzeum Narodowego w Poznaniu i jego oddziałow (m.in. Ratusz, Muzeum Instrumentów Muzycznych czy Muzeum Etnograficzne.

 Muzeum Narodowego w Poznaniu – m.in. przepiękna kolekcja malarstwa polskiego II poł. XX wieku.

Ratusz – Muzeum Miasta Poznania 

kurzanoga

 

 

Ratusz w Poznaniu

 

 

 

 

Muzeum Instrumentów Muzycznych – jedyne tego typu muzeum w Polsce! znajduje się prawie na wprost Ratusza.

Muzeum Archeologiczne – i już nie musisz jechać do Egiptu, żeby zobaczyć mumię:)

A może tak przedłużyć weekend i zostać do wtorku?

Wstęp wolny we wtorek:

Sala Przemysła i Tarasy widokowe – z najmłodszego zamku w Europie, możecie zobaczyć panoramę kolorowego poznańskiego rynku. Wstęp wolny we wtorki.

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu

Do większości muzeów wstęp dla osób od 7-26 r.ż to TYLKO 1 zł !

Fara  Poznańska – sprzed ratusza to już tylko rzut beretem” do kościoła. Możecie nie lubić chodzić po kościołach, być ateistami, ale wnętrze warto zobaczyć. Jeden z najlepszych przykładow baroku w Polsce a przy okazji skrywa kilka niespodzianek. -> wskazówka: wejdz do kościoła i od razu spójrz na sufit,na kopułę. Następnie podejdz do ołtarza i spójrz do góry raz jeszcze. Latem odbywają się tutaj koncerty na organach, które mają 2600 piszczałek i przez niektórych uznawane są za wspanialsze pod względem dzwięku niż te znajdujące się w Katedrze na Oliwie.

 Inne atrakcje warte Poznania.

OSTRÓW TUMSKI + ŚRÓDKA

IMGP7539

 

Widok na Katedrę z mostu Jordana

 

 

Bardzo często zapominamy w natłoku innych spraw i atrakcji, że to Poznań jest kolbką polskości, to tutaj się wszystko zaczęło i tutaj soczywają pierwsi królowie Polski. Zdziwieni?

Dlatego, aby poznać historię początków Państwa Polskiego i Poznania polecamy wizytę na Ostrowie Tumskim: Katedrę z podziemiami – gdzie zobaczycie krótki film opowiadający historię Katedry.

Udajcie się róznież do Bramy Poznania ICHOT – Interaktywne Centrum Historyczne Ostrowa Tumskiego, gdzie w bardzo przystępny sposób razem z audioprzewodnikiem cofniecie się w czasie i odkrycjecie początki naszego Państwa.

Osobiście nie jestem wielką fanką historii, wkuwania dat i nie znam wszystkich królów Polski, jednak te dwa miejsca nie są sztampowym ,nudnym muzeum. Tam można wczuć się i wyobrazić jak wtedy żyli ludzie na Ziemiach Polski.  A dodatkowo myślę, że jest to miejse, które bedąc Polakiem powinno się odwiedzić i wiedzieć, że to tutaj są pochowani pierwsi królowie Polski(a nie w Krakowie:)

Aby odetchnąć od natłoku historycznych informacji udajcie się na Śródkę – od kilku lat ta dzielnica Poznania staję się najbardziej magicznym i kolorowym zakątkiem miasta, ze słynną juz Ruiną i Rajem, z wielkim muralem oraz masą nowych fantastycznych knajpek, które serwują smaki z różnych zakątków świata.

Gdzie zjeść?

W ciągu kilku ostatnich lat na mapie Poznania pojawiło się mnóstwo wspanialych restauracji, niesamowitych barów, fantastycznych kawiarni. Szefowie kuchni chcą zachwycać nie tylko kombinacjami i wykwintnymi przepisami, ale także orginalnymi składnikami dobrej jakości. W Poznaniu zje dobrze, zarówno weganin, jak i mięsożerca:)

My mamy swoje ulubione miejsca, ale polecam skorzystać z WygrywamZAnoreksją.pl aby znalezć coś odpowiedniego dla siebie:)

Gdzie spać?

Wszystkim naszym znajomym podróżnikom polecamy hostel Poco Loco – każdy pokój jest w innym klimacie – oczywiście podróżniczym, a na mapie w holu możecie zobaczyć, że to miejsce odwiedza cały świat!

Nie masz noclegu podczas V Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń – zadzwoń lub napisz do hostelu robiąc rezerwację i podaj hasło “Śladami Marzeń” a otrzymasz 10 % zniżki

A może Wy macie swoje sprawdzone miejsca w Poznaniu, gdzie można się ukryć przed zimnem, a jednocześnie zobaczyć coś ciekawego? Podzielcie się z nami w komentarzu

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *