Dojazdy, przejazdy cz.1 Częstochowa – Budapeszt

Studencki dojazd do Budapesztu

 

Jedną z opcji ( tą właśnie my wybraliśmy) jest przejazd z Częstochowy do Bratysławy Polskim Busem a następnie wybraliśmy linię Student Agency z Bratysławy do Budapesztu. Podróż łącznie zajęła nam ok 11 godzin. A na warunki panujące w jednej i drugiej linii nie można narzekać. Dostęp do prądu, wifi, klimatyzacja i toaleta to standard. Zaskoczyła nas pod pewnymi względami nowo przez nas poznana linia Student Agency. Więcej na temat Polskiego Busa i Student Agency na stronach  :

 

http://www.studentagency.eu

http:// www.polskibus.com


Inną także tanią opcją dostania się do Budapesztu są połączenia Orangeways. Bus jeździ z Krakowa prosto do Budapesztu. Nam akurat nie pasowały terminy więc niestety( przynajmniej na razie) nie możemy wyrazić naszej opinii.

Dodatkowo z Bratysławy dosyć często kursują także pociągi prosto do Budapesztu ich cena to ok 7€

 

Dla fanów latania a także dla osób, które nie lubią spędzać aż tak dużo czasu w autobusie idealną opcją będzie przelot samolotem. WizzAir posiada swoją bazę w Budapeszcie stąd możemy liczyć na wiele korzystnych połączeń tą właśnie linią.

Dojazd na lotnisko w Budapeszcie

Na lotnisko w Budapeszcie najlepiej dostać się metrem ( linia nr 3) w kierunku Kőbawa -Kipset.

Należy wysiąść na ostatniej stacji i tam wsiąść w autobus 200E

Ostatnim przystankiem autobusu jest Terminal 2. Obecnie terminal 1 jest zamknięty(od maja 2012)ze względu na remont co sprawia,że na terminalu 2 panuje dość duży tłok. Terminal 2b jest dla „tańszych” przewoźników” terminal 2a jest dla większych kompani.

Koszt biletów to 320 Ft za jeden przejazd. Wyjątkiem jest metro na które można kupić tańszy bilet za 260 Ft i przejechać na nim 3 stacje. Bilety ulgowe są tylko na karnety miesięczne.

Po przejściu przez bramki strefy wolnocłowej, mamy mozliwosc pospacerować sobie po dwu piętrowych centrum handlowym. Jets tutaj dostęp to prądu a także darmowe WiFi. Ciekawostką może być, iż w trakcie oczekiwania na lot można skorzystać z usług tajskich masażystek w salonie masażu:)

 

Już niebawem pierwszy kulinarny wpis, od momentu gdy przyjechaliśmy konsumujemy  ciągle :P:P mniam mniam.

Właśnie jesteśmy po śniadanio-obiedzie także i Wam życzymy SMACZNEGO

 

 

 

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *