PANEL DYSKUSYJNY Z TŁUMACZENIEM NA POLSKI JĘZYK MIGOWY

PIĄTEK, 4.10.2024

PANEL DYSKUSYJNY Z TŁUMACZENIEM NA POLSKI JĘZYK MIGOWY

TŁUMACZENIE BĘDZIE ZREALIZOWANE DZIĘKI WSPÓŁPRACY Z PAŃSTWOWYM FUNDUSZEM REHABILITACJI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

PANEL DYSKUSYJNY [tłumaczenie na polski język migowy]

Dlaczego podróż to coś więcej niż sześć liter?

Definiować ją jako przyjemność, jako emocjonalną stymulację, narkotyk czy może cel do przełamywania życiowych barier? Zapraszamy do rozmowy o jej ważności i nieważności, o jej ciężarze i lekkości.

Paneliści: Jolanta Rydkodym, Małgorzata Szumska, Marek Turkiewicz, Aleksandra Wierzbowska, Michał Woroch.

Prowadzący: Jarosław Rochowicz, Polskie Radio Koszalin

Podczas panelu zmierzymy się z tematami, które czasem utrudniają realizację marzeń o podróżach. Nasi prelegenci, każdy z wyjątkowym bagażem doświadczeń, opowiedzą o trudnościach, z jakimi musieli się zmierzyć, by ruszyć w drogę. Podzielą się swoimi historiami o tym, co ich wzmocniło, jak pokonywali przeszkody i co pozwoliło im przekształcić wyzwania w inspirację.
 
Zastanowimy się, co sprawia, że podróże stają się czymś więcej niż tylko przemieszczaniem się z punktu A do B. Poznamy „złote rady” od osób, które na własnej skórze doświadczyły, jak wiele mogą zmienić odwaga, determinacja i gotowość do działania mimo przeciwności. Usłyszymy, jakie lekcje wynieśli z tej drogi i co chcieliby wiedzieć na jej początku.
 
Dołącz do rozmowy, w której refleksja nad podróżowaniem staje się pretekstem do głębszego spojrzenia na to, jak pokonywać życiowe przeszkody, odnajdywać motywację i realizować swoje marzenia. Pozwól się zainspirować historiami o przełamywaniu własnych ograniczeń i odkryj, co podróże mogą wnieść do Twojego życia.
Panel będzie tłumaczony na polski język migowy.

POZNAJ PANELISTÓW

MAŁGORZATA SZUMSKA

Podróżniczka, pisarka, prezeska Kopalni Złota i właścicielka Złotego Jaru i Starej Kruszarni. Autorka książek: Zielona Sukienka, Twarze Tajfunu, Nowe przygody Bolka i Lolka oraz Uważnik – przewodnik świadomego podróżowania.

LINK DO ZAKUPU UWAŻNIKA

JOLA RYDKODYM

Oto ja – Jola Rydkodym, emerytka, która postanowiła korzystać z życia, jakby się z łańcucha urwała!

Mówię o sobie, że jestem babcią z plecakiem.

Podróżuję na bogato, chodzę po górach, jeżdżę na wyprawy rowerowe, pływam kajakiem i w ogóle!!!

Próbuję różnych rzeczy, odkładanych całe życie – nurkowałam, skoczyłam ze spadochronem, leciałam balonem, morsowałam.

Zwiedziłam ponad 50 krajów, przepłynęłam wiele rzek, przeszłam setki szlaków górskich , zjechałam rowerem kilka Velo-dróg.

Cieszę się każdą chwilą, każdym dniem i nie pozwalam, żeby się któryś zmarnował.

I żeby było jasne – nie jest marnowaniem dnia spędzenie go na kanapie na nicnierobieniu. To też jest potrzebne i lubię to… pomiędzy jednym a drugim wyjazdem, podróżą, włóczęgą.

A wszystko to lubię uwieczniać na zdjęciach i staram się robić to najlepiej jak umiem.

W końcu to moja pamięć zewnętrzna!

FB

IG

BLOG 

ALEKSANDRA WIERZBOWSKA

Dokumentalistka i podróżniczka, skupiona na fotografowaniu wypraw ekstremalnych oraz reportażu społecznym. Założycielka studia kreatywnego Untold Stories oraz inicjatorka akcji Droga Kobiet, której celem jest przeciwdziałanie przemocy seksualnej w środowiskach podróżniczych i outdoorowych.

Jej zdjęcie znalazło się na okładce National Geographic Polska. Dokumentowała wyprawy Mateusza Waligóry i Łukasza Supergana, a także międzynarodową wyprawę wspinaczkową Project Armenia, docenioną przez Royal Geographical Society, w ramach której powstał nowy rejon wspinaczkowy na dziewiczych ścianach Dilijan. Współpracowała z Sennheiser, SIGG, Aztorin, Merrell, PAJAK i innymi. Jej tekst “Dodatkowe Zagrożenie. Gwałt i #metoo w podróży” opublikowany w Wysokich Obcasach, został wybrany jako jeden z 35. tekstów wszech czasów na 35-lecie Gazety Wyborczej.

Zrealizowała także kilka własnych projektów podróżniczych i sportowych, takich jak m.in. zimowy rowerowy trawers Półwyspu Bałkańskiego, spływ rzekami Amazonii Kolumbijskiej oraz długodystansowe marsze przez Islandię, Laponię i Himalaje Nepalu. Posiada wieloletnie doświadczenie wspinaczkowe zdobywane w Tatrach, Alpach, na Kaukazie i w innych rejonach wspinaczkowych świata.

Linki do profili

INSTAGRAM 

www

INSTAGRAM Droga Kobiet 

MAREK TURKIEWICZ

Z zawodu lekarz radiolog, z pasji miłośnik kolarstwa górskiego.

A to wszystko na jednej nodze i z jedną sprawną ręką. Pomimo licznych fizycznych niedoskonałości Marek Turkiewicz na co dzień diagnozuje pacjentów, podróżuje, a przede wszystkim kocha jeździć na rowerze.

MICHAŁ WOROCH

Podróżnik, fotograf. Laureat wielu nagród, w tym m.in. nagrody Kolosy 2019 w kategorii Wyczyn Roku przyznawanej przez Kapitułę Kolosów oraz Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku. Wydawca i autor książki Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę. Absolwent grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Uznany jednym ze 100 najbardziej wpływowych Polaków z niepełnosprawnością. Organizator projektów podróżniczo-fotograficznych, w ramach których dotarł między innymi do Mongolii, Indii, na Spitsbergen i do większości państw obu Ameryk. Relacje i zdjęcia z jego podróży ukazały się w polskiej oraz zagranicznej prasie, między innymi w takich tytułach jak: National Geographic, Adventure Journal, Explorersweb, Traveler, Podróże, Globetrotter, Zwierciadło i Duży Format.