Wolontariat

Chcesz wziąć udział w wolontariacie podczas 10. Festiwalu Podróżniczego Śladami i tworzyć z nami jedno z największych podróżniczych wydarzeń w Polsce?

fot. Agnieszka Taradejna (Wolontariuszka foto 2021)

Masz do wyboru
– wolontariat organizacyjny
– wolontariat fotograficzno-filmowy

Zostań bohaterem = zostań wolontariuszem Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń 

 Wolontariat podczas festiwalu to fantastyczne doświadczenie, podczas którego możesz doświadczyć jak od podszewki wygląda przygotowywanie jednego z największych festiwali podróżniczych w Polsce.
Każda z zaangażowanych osób w festiwal jest wyjątkowym jego elementem i to także dzięki Wam impreza staje się tak wspaniała
Jak co roku liczymy na Waszą pomoc.

Zgłoszenia na wolontariat będziemy przyjmować od 10.09 – 30.09. 

Odpowiedzi w sprawie potwierdzenia udziału w wolontariacie prześlemy do 2.10.2022

Zależy nam na tym aby wolontariat był dla Was nie tylko fantastyczną przygodą ale także doskonałym, wzbogacającym doświadczeniem. Dlatego też w tym roku każdy z poszczególnych wolontariatów będzie miał opiekuna, który będzie waszym mentorem i koordynatorem. Wszystkie kandydatury będziemy weryfikować na podstawie zamieszczonych w formularzach zgłoszeniowych pytań (każdy typ wolontariatu ma inny ich rodzaj). O przyjęciu na wolontariat będziemy informowali mailowo lub telefonicznie.

Przed wolontariatem będziemy podpisywać z Wami porozumienie o wolontariacie.

Ile czasu?

Festiwal trwa trzy dni: piątek, sobota i niedziela. Pomoc wolontariuszy będzie nam potrzebna każdego dnia w godzinach od 10:00 do 18:00 lub 20:00. W formularzu możesz zaznaczyć w jakich godzinach będziesz dyspozycyjna/y.

WOLONTARIAT ORGANIZACYJNY

Wolontariat organizacyjny to bardzo odpowiedzialna funkcja. Do Twoich zadań będzie należeć m.in. informowanie gości, dbanie o porządek na sali, koordynacja recepcji, koordynowanie warsztatów oraz sklepu festiwalowego. Podczas tego wolontariatu szczególnie ważny jest uśmiech, czasem szybkość reakcji w abstrakcyjnych sytuacjach, poczucie humoru oraz chęć pomocy:)

Wolontariat organizacyjny pozwala zobaczyć jak wygląda festiwal od podszewki.

Koordynatorem wolontariuszy organizacyjnych jest Tomasz Labus

WOLONTARIAT FOTOGRAFICZNY LUB FILMOWY

Do twoich zadań będzie należeć: uwiecznianie fotograficzne lub filmowe festiwalu. Podczas Festiwalu stoi przed Tobą wiele wyzwań fotograficznych i filmowych. Warunki oświetleniowe, bardzo duża ilość równoległych wydarzeń (warsztaty, atrakcje w przestrzeni wystawców, strefa prelegentów etc.)
Od nas otrzymasz listę sugerowanych ujęć, które są istotne z naszej persepktywy, a do Ciebie będzie należała interpretacja tego tematu.

Podczas wolontariatu będziecie mieli okazję wziąć udział w mini warsztatach.
Warsztat filmowy to m.in. Jak kadrować w ruchu? Rodzaje planów filmowych. Jak nagrywać ludzi (wywiady z ludźmi i filmowanie ruchu). Jak unikać migotania światłą sztucznego (klatkaż, migawka), Podstawy oświetlenia, Nagrywanie dźwięku, Nagrywanie w ciemnym otoczeniu, Budowanie narracji, Przygotowanie do publikacji. YouTube, Instagram, TikTok i wielee innych tematów (realizacja zależy od zaawansowania i preferencji grupy oraz możliwości czasowych)

Warsztat fotograficzny to m.in. Podstawy kadrowania, Ustawienia telefonu/aparatu, Trójkąt ekspozycji (czym jest i jak wykorzystać), Fotografia w trudnych warunkach oświetleniowych, Uchwycenie momentu, Budowanie narracji fotograficznej, Podstawy korekty zdjęć.  

W tym roku koordynatorem wolontariuszy filmowo-fotograficznych będzie Tadeusz Korach.

Tadeusz Korach – filmowiec i fotograf. Absolwent wydziału fotografii Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Od ponad 16 lat zajmuje się edukacją filmową i fotograficzną. Jest twórcą klubu filmowego Aktif oraz współtwórcą  Fundacji Wspierania Inicjatyw Filmowych Pro Cinema. Od wielu lat prowadzi Fotograficzno-Filmowy klub Koło Kamery w Centrum Kultury w Suchym Lesie. Jest członkiem najstarszego towarzystwa fotograficznego na świecie – Bradford Photographic Society. Jest laureatem konkursów fotograficznych, ma za sobą wiele wystaw i własnych produkcji filmowych.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *