Wyniki konkursu o Złoty Ślad

Konkurs o Złoty Ślad: Polska i Świat

Zwycięzcy w konkursie o Złoty Ślad!


Trzy dni Festiwalu minęły niesamowicie szybko. Mnóstwo emocji, wrażeń, niesamowitych ludzi, pięknych opowieści i porywających historii. Ostatniego dnia festiwalu (26 września) wręczono nagrody w konkursie o Złoty Ślad w trzech kategoriach: Fotografia, Polska i Świat 

Do konkursu o Złoty Ślad w kategorii fotografia przesłanych zostało 208 fotografii.

Spośród nich Jury w składzie: Marcin Dobas, Przemysław Jakubczyk, Jagoda Lasota i Jaśmina Labus wyłoniło 2 nagrody główne i dwa wyróżnienia

wyróżnienie: Natalia Zimna, “WrocLove”
wyróżnienie: Paweł Zajączkowski, “Zjazd z widokiem na świętą górę “Kinnaur Kailash”
2 miejsce: Jan Ulicki, “Czerwona Dolina”
1 miejsce: Michał Piasecki, “Magiczna chwila”

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Nagrody w konkursie ufundowały firmy: Olympus, Peak Design oraz kursfoto.pl

W pierwszym etapie konkursu otrzymaliśmy ponad 80 zgłoszeń, z których zostało wybranych 16 (3 w kategorii Polska oraz 13 w kategorii Świat) 
Podczas Festiwalu zostało zaprezentowanych właśnie tych 16 prezentacji, spośród których zarówno jury oraz publiczność wybierali zwycięzców. 

Jury w konkursie o Złoty Ślad :


Jury w konkursie o Złoty Ślad w kategoriach Polska i Świat w składzie: Jaśmina Labus, Katarzyna Jadaluk, Jakub Rybicki, Dawid Siuda (Decathlon) , Ryszard Jończyk (Polska Organizacja Turystyczna)

Głównymi kryteriami przy wyborach jury były: zaprezentowane treści, jakość materiałów audiowizualnych, wartość merytoryczna, kontakt z publicznością oraz przygotowanie prezentacji. W tym roku Jury zdecydowało o przyznaniu 3 głównych nagród oraz 2 wyróżnień. 

Nagroda publiczności
przyznawana na podstawie największej ilości głosów oddanych przez publiczność w ankietach.

Nagroda publiczności trafiła do Oli Synowiec i Arka Winiatorskiego – Stones on Travel

Wyróżnienie:

Ola Rapp

Za cudowne podejście do przyrody. Niesamowicie emocjonalną prezentację. Zwrócenie uwagi na wiele problemów związanych z ekologią i zjawiskami klimatycznymi oraz za pokazanie wielu twarzy Alaski i przedstawienie wielu merytorycznych informacji.


Wyróżnienie:

Katarzyna Augustyn

za piękne opowiedzenie o Polsce w interesujący sposób. Mówienie o Polsce jest szczególnie trudne i wymagające. Kasia zrobiła to w bardzo ciekawy sposób, pokazując, że wielką i ciekawą wyprawą nie musi być szlak długodytansowy gdzieś za granicą, ale inspiracji do ciekawych wyzwań i projektów można szukać także w naszym Pięknym Kraju

1 miejsce kategoria Polska

Wojciech Jachowski – Nie musisz podróżować

Za oryginalną prezentację i świeże spojrzenie. Niesamowity kontakt z publicznością. Pokazanie, że nie musisz podróżować oraz że przygoda może na Ciebie czekać tuż za progiem własnego domu

1 miejsce kategoria Świat

Ola Synowiec i Arek Winiatorski ” Na poboczu Ameryk. Pieszo z Panamy do Kanady”

Za piękną historię opowiedzianą w pełen miłości sposób, pokazując podróż pełną dobrych i złych przygód. Za zwrócenie uwagi na etyczne elementy podróży i na odpowiedzialny sposób podróżowania. Za prezentację pełną zrozumienia i szacunku do drugiego człowieka, za wysoką jakość wizualną prezentacji.

2 miejsce kategoria Świat

Iza i Piotr Miklaszewscy oraz Snupek “Podróże z pazurem, 4-letnia podróż auto- i jachtostopowa wyprawa z psem”

Za pokazanie, że podróżując warto “wsiąkać” głębiej, poznawać i drążyć i rozumieć otoczenie i miejsca, które się poznaje. Podczas prezentacji pokazali, że świadome i odpowiedzialne podróżowanie jest dla nich bardzo istotne, a zwrócenie uwagi na nieoczywiste aspekty ekologiczne i środowiskowe z pewnością wielu osobom otworzyły szerzej oczy, szczególnie w kontekście popularnych destynacji turystycznych. Dodatkowo za pokazanie, że mimo dodatkowych utrudnień, pies może być wspaniałym towarzyszem podróży!

3 miejsce kategoria Świat

Adrianna Jarczyk “Utknąć w Wenezueli na pandemię , czyli mój rok w Caracas”

Z oryginalne podejście do tematu. Pozytywną i dobrą energię. Za ciekawy sposób pokazania zjawisk ekonomiczno- społecznych oraz głębsze poznanie, pokazanie i podzielenie się doświadczeniami z Wenezueli.

Serdecznie Gratulujemy!

I bardzo bardzo bardzo dziękujemy fantastycznej publiczności, niesamowitym prelegentom, pracowitym i niezastąpionym wolontariuszom oraz partnerom Festiwalu.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *