Zostań bohaterem = zostań wolontariuszem Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń

Rozpoczynamy przyjmowanie zgłoszeń na festiwalowe wolontariaty. Jak co roku liczymy na Waszą pomoc, bo przecież razem możemy więcej! A bez Was się nie da.

Zgłoszenia przyjmujemy do 31.01.2020 – wolontariat organizacyjny oraz do 6.02.2020 na wolontariat reporterski i fotograficzny.

Oferujemy 3 rodzaje wolontariatu: reporterski, fotograficzny i organizacyjny.

Zależy nam na tym aby wolontariat był dla Was nie tylko fantastyczną przygodą ale także doskonałym, wzbogacającym doświadczeniem. Dlatego też w tym roku każdy z poszczególnych wolontariatów będzie miał wzorem poprzedniego roku opiekuna, który będzie waszym mentorem koordynatorem. Wszystkie kandydatury będziemy weryfikować na podstawie zamieszczonych w formularzach zgłoszeniowych pytań ( każdy typ wolontariatu ma inny ich rodzaj). O przyjęciu na wolontariat będziemy informowali mailowo lub telefonicznie.

Ile czasu?

Festiwal trwa trzy dni: piątek, sobota i niedziela. Pomoc wolontariuszy będzie nam potrzebna każdego dnia w godzinach od 10:00 do 18:00 lub 19:00 (w sobotę także podczas koncertu). W formularzu możesz zaznaczyć w jakich godzinach będziesz dyspozycyjna/y.

Wolontariat reporterski

Wiemy jak w dzisiejszym świecie ważne jest słowo. Dlatego też zależy nam aby Festiwal był uwieczniony nie tylko na fotografiach. Reportaż z festiwalu może być w formie relacji z wydarzenia, które następnie będzie podpisane Twoim nazwiskiem i przesłane jako relacja i podsumowanie wydarzenia. Podczas festiwalu mamy mnóstwo bardzo ciekawych osób, prelegentów, gości – jeśli Twoim żywiołem jest rozmowa z ludźmi, zadawanie nurtujących pytań to może formuła wywiadów będzie dla Ciebie idealna?

Masz inny pomysł na realizacje swoich zainteresowań podczas festiwalu? – podziel się nimi w ankiecie lub skontaktuj się z nami.

ZAPISY -> tutaj

Wolontariat Fotograficzny lub filmowy

Do twoich zadań będzie należeć: uwiecznianie fotograficzne lub filmowe festiwalu. Podczas Festiwalu stoi przed Tobą wiele wyzwań fotograficznych i filmowych. Warunki oświetleniowe, bardzo duża ilośc równoległych wydarzeń (warsztaty, atrakcje w przestrzeni wystawców, strefa prelegentów etc.)

Mniej sprzętu niż talentu? Nie martw się! Nasi tegoroczni partnerzy Digital24 oraz Olympus podczas festiwalu będą prowadzić bezpłatną wypożyczalnię sprzętu fotograficznego. Przyjdź na ich stoisko i przetestuj sprzęt – może to będzie twój przyszły kompan podróży?:)

Zapisy – tutaj

Wolontariat Organizacyjny

Wolontariat organizacyjny to bardzo odpowiedzialna funkcja. Do Twoich zadań będzie należeć m.in. Informowanie gości, dbanie o porządek na sali, koordynacja recepcji oraz sklepu festiwalowego. Podczas tego wolontariatu szczególnie ważny jest uśmiech, czasem szybkość reakcji w abstrakcyjnych sytuacjach, poczucie humoru oraz chęć pomocy:)

Wolontariat organizacyjny pozwala zobaczyć jak wygląda festiwal od podszewki.

ZAPISY – tutaj

Co proponujemy za Twoje wsparcie?

  1. Gadgety Festiwalowe
  2. Ciekawe doświadczenie, podczas którego poznasz wiele inspirujących osób, wysłuchasz niesamowitych opowieści. Zdobędziesz doświadczenie przy organizowaniu jednego z największych wydarzeń podróżniczych w Polsce.
  3. Certyfikat uczestnictwa i referencje – potwierdzony przez Stowarzyszenie Śladami Marzeń
  4. Bilet wstępu na sobotnie podróżnicze AfterParty z koncertem Riders Connection.
  5. Karnet na 3 dni Festiwalu.
  6. Postaramy się, żeby to był dobrze wykorzystany czas oraz zapewnimy Ci kilka dodatkowych atrakcji i możliwość poznania fantastycznych pełnych energii osób.

Masz pytania? Przeczytaj najczęściej zadawane.

Czy mogę przyjść z koleżanką/kolegą?
Tak, jednak ale także muszą wysłać swoje zgłoszenie.
Jestem niepełnoletni…
W tym wypadku będziemy potrzebowali zgody Twoich rodziców lub opiekuna prawnego na Twoje uczestnictwo.
Co trzeba mieć ze sobą?
Dużo dobrych chęci, dobry humor i pozytywne nastawienie.
Czy mogę być wolontariuszem i brać jednocześnie udział w festiwalu i targach?
Tak. Ostateczny harmonogram ustalimy zebraniu wszystkich zgłoszeń od wolontariuszy
Do kiedy można się zgłaszać?
do 31 stycznia 2020 roku – wolontariat organizacyjny oraz 6 lutego 2020 – wolontariat fotograficzny i reporterski.
Czy mogę się zgłosić na miejscu?
Nie
Czy zapewniacie noclegi?
Nie, jednak możesz skorzystać ze zniżki 10% w Hostelu Folk na hasło „Śladami Marzeń”