Tour Salon – Twoja Podróż

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń od początku istnienia jest imprezą towarzyszącą targom turystycznym Tour Salon. W tym toku przed nami 28 edycja Targów i 6 edycja Festiwalu. Zapowiada się wiele niesamowitych wydarzeń, a te związane z Tour Salonem chcemy Wam dzisiaj przybliżyć. 9-11.02.2018 to będzie bardzo podróżniczy weekend w Poznaniu!

Program Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

Wydarzenia dla Podróżników – Tour Salon

Na targach będą aż dwie sceny: Scena Duża (w Alei Lipowej) i Scena Mała (w pawilonie 7), na których przez wszystkie będzie się dużo działo.

Każdy kto odwiedzi TOUR SALON, rozpocznie z targów podróż do najciekawszych zakątków w Polsce i na świecie. Znajdziemy tam inspiracje, zaplanujemy wyjazdy – małe i duże. Urokliwe miejsca w Polsce, egzotyka dalekich krain przyciągnie ciekawych świata, różnych kultur oraz zwyczajów. Wystawcy przygotują atrakcje i konkursy, które wciągną w świat podróżowania, zwiedzania i odkrywania nowych miejsc od seniorów, rodziców z dziećmi po młodzież, czy globtroterów.

IMG_0716

Spotkania z podróżnikami

W Poznaniu spotkamy się ze znanymi podróżnikami. Zaproszeni goście przeniosą nas do Puszczy Białowieskiej, Gruzji i w inne wyjątkowe miejsca.

W sobotę na TOUR SALONIE zobaczymy się z Adamem Wajrakiem. Oczywiście temat spotkania z tym znanym dziennikarzem, ekologiem dotyczyć będzie Puszczy Białowieskiej. Adam Wajrak od 20 lat mieszka w Teremiskach, wiosce położonej w Puszczy Białowieskiej. Mieszkając w tak bliskim sąsiedztwie przyrody, obserwuje zwierzęta, owady, rośliny. Historie podróżnika o dziewiczym lesie pełnym rzadkich roślin i zwierząt za każdym razem wywołują emocje.

Adam Wajrak
10 lutego 2018 (sobota)
godz. 14.00 – 15.00, Scena Duża, Aleja Lipowa

Również w sobotę fani Jarosława Kuźniara – dziennikarza Trójki, Radia ZET, TVN24, TVN i Onetu – poznają go tym razem z nieco innej strony. Jarosław Kuźniar od kilku lat rozwija kolejną (poza mediami) pasję i jest to właśnie podróżowanie. Jego sposób na przemierzanie świata jest bardzo indywidualny. Miejsca odkrywa sam i z klientami. Jak wyjaśnia, wyprawy z nim, zamiast opisywać hasłem wycieczki, woli nazywać „podróże”, które nie zawsze są zwykłymi wakacjami. Kuźniar propaguje świadome, głębsze i mądre podróżowanie. Jego celem jest wiedza, a nie zabawa.

Jarosław Kuźniar
10 lutego 2018 (sobota)
godz. 12.00 – 13.00, Scena Duża, Aleja Lipowa

Kogo interesuje podróżowanie na wschód, w stronę krajów byłego Związku Radzieckiego ucieszy wizyta Jacka Hugo-Badera. To podróżnik, którego reporterski kunszt buduje najpiękniejsze historie o wyprawach, miejscach i ludziach, których spotkał podczas swoich wojaży. Jego opowieści tak wciągają, że trudno oderwać się od narracji jego książek. Z pewnością na TOUR SALONIE będzie podobnie.

Jacek Hugo-Bader
11 lutego 2018 (niedziela)
godz. 12.00 – 13.00, Scena Duża, Aleja Lipowa

W życiu prywatnym jest miłośniczką muzyki, czekolady i podróży, a szczególnie Gruzji. I właśnie ten ostatni element – miłość do pięknego kraju, jednego z najpiękniejszych zakątków świata będzie tematem przewodnim niedzielnego spotkania z Katarzyną Pakosińską. Autorka książki „Samaradiso. Arabeski na temat Gruzji w dialogu z alter ego spisane. Tylko dla pasjonatów z poczuciem humoru!” skutecznie zachęci do wybrania się w Kaukaz Południowy. Kto złapie podróżniczego bakcyla, od razu na targach sprawdzi „co i jak”, ponieważ wśród wystawców będzie firma właśnie z Gruzji.

Katarzyna Pakosińska, Targi TOUR SALON 2018
11 lutego 2018 (niedziela)
godz. 13.00 – 14.00, Scena Duża, Aleja Lipowa

Targi będą okazją do wymienienia się historiami z własnych wypraw, ale też posłuchania blogerów podróżniczych.

Przy okazji wizyty w Poznaniu Kamila i Paweł z bloga podróżniczego „Ready for Boarding”, spotkają się ze swoimi czytelnikami oraz osobami, które podobnie jak oni piszą na swoich blogach o podróżach, lub planują coś takiego w przyszłości. I tak, podczas spotkania na Scenie Małej w sobotę blogerzy z Ready for Boarding odpowiedzą na pytanie: „Czy warto prowadzić bloga podróżniczego?”

Z kolei Daria Strączyńska, blogerka „Poboczem drogi” pokaże ciekawy sposób na zwiedzanie Polski. Daria uprawia aktywną turystykę przyrodniczą – birdwatching. Na TOUR SALONIE dowiemy się, czym jest birdwatching, jak się do tego zabrać, od czego zacząć, oraz co jest potrzebne ptasiarzowi (zdradzając już nieco temat).

Kino podróżnicze
Kino Podróżnicze Tour Salon, to zupełnie nowa historia w Poznaniu!
Na targach odbędzie się wyjątkowa projekcja filmu “Down To Nothing”.
To historia ekipy wspinaczy, która musi się zmierzyć z własnymi demonami podczas długiej wyprawy. Na północnych krańcach Myanmaru (Birma) strzelają wysoko w niebo jedne z najbardziej niedostępnych i niebezpiecznych szczytów na Ziemi.

“Down To Nothing”; reżyseria: Renan Ozturk
10 lutego 2018 (sobota)
godz. 16.30, Scena Mała, pawilon 7

Rowerowa jazda bez trzymanki
Na informacja nakręci pozytywnie miłośników rowerów, żeby pojawili się na targach turystycznych TOUR SALON. Wśród wystawców będzie TOTAL BIKES i ekipa MTB.PL.

Oferta dla szkół
W piątek, 9 lutego dzieci z wielkopolskich szkół mają ostatni dzień przed feriami zimowymi. To trudny dzień dla nauczycieli. Uczniowie są rozproszeni, bo myślą o dwutygodniowej przerwie, więc nauka nie wchodzi tak, jak powinna. – Dlatego wspólnie z wystawcami zorganizowaliśmy ścieżki edukacyjne dla zorganizowanych grup szkolnych – tłumaczy Mara Kowalska, dyrektor targów.
Na TOUR SALONIE przygotowano interaktywne zajęcia z historii – o Powstaniu Wielkopolskim. Będzie też multidyscyplinana lekcja, bo historii i przyrody o Fortach Poznańskich. Odwiedzić będzie można również makietę fortyfikacji. Ciekawe lekcje biologii, o zwierzętach z poznańskiego ZOO przygotują opiekunowie jego mieszkańców.

Muzyczna podróż
Podczas TOUR SALONU wybierzemy się w muzyczną podróż podczas Koncertu Dookoła Świata. Będzie to prolog do wielkiego Visual Concert – koncertu muzyki filmowej i epickiej, który odbędzie się 11 lutego w poznańskiej Hali Arena. Bilety są dostępne na stronie https://www.bilety24.pl/koncert/visual-concert-the-world-symfoniczna-podroz-dookola-swiata–36478?id=176896

Do zobaczenia w Poznaniu 9 – 11 lutego 2018 

Bilety na Tour Salon możecie zakupić w kasach Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz w serwisie TIXTER oraz TICKETMASTER. Każdy bilet ba Tour Salon, uprawnia także do bezpłatnego wejścia na Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń.

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *