Wybierz dodatkową historię – głosowanie!

Aktualizacja!

Zwycięzcą został Emil Witt – „Spirit of the selva vol.2, czyli w poszukiwaniu ducha Puszczy Amazońskiej” otrzymał od Was 403 głosy! Dziękujemy za zaangażowanie i głosowanie!

Występ Emila zaplanowany jest na sobotę 18.02.2017 godzina 16:30:)

Wiecie jak to czasami bywa w podróżniczym świecie – zmiany planów, okazje, podróże i niespodziewane wyjazdy. Właśnie taki niespodziewany prezent spotkał Dawida Dudka, jednego z naszych tegorocznych prelegentów. Dostał bezzwrotne bilety na Wyspy Zielonego Przylądka, Azory i Sao Thome, akurat w terminie Festiwalu – nic dziwnego, że z takiej okazji chce skorzystać, większość z nas tak by zrobiła:) My chcieliśmy Was o tym poinformować jak najszybciej, jednocześnie dając możliwość wyboru zastępczej historii:) W związku z tym postanowiliśmy wybrać jednego dodatkowego prelegenta, a właściwie pozostawić ten wybór Wam :) Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybraliśmy 3 – a teraz wybór należy do Was!

Na wydarzeniu na FB właśnie uruchomiliśmy sondę, gdzie możecie zagłosować na jednego z 3 prelegentów. Sami zdecydujcie – czyją historię chcecie usłyszeć podczas V Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń w sobotę 18.02.2017 o godzinie 16:30.  Głosowanie w sondzie będzie trwało do środy 25.01.2017 do godziny 23:59. Prelegent, który otrzyma do tego czasu najwięcej głosów, opowie swoją historię podczas Festiwalu

Link do sondy : GŁOSUJ TUTAJ

Prezentujemy Wam owe historie (kolejność losowa)

1.Emil Witt – “Spirit of the selva vol.2, czyli w poszukiwaniu ducha Puszczy Amazońskiej”

Ostatnie dziewicze zakątki peruwiańskiej Amazonii i Andów, dwóch młodych podróżników, Indianie Ashaninka, u których wcześniej nie było turysty, po raz pierwszy sfilmowane starożytne petroglify, spotkania z babą jagą, nieplanowane spadanie z wodospadu, rozprawy sądowe, sypiące się drogi i spotkanie z 97 letnim dziadkiem z 16-letnią córką. To tylko część niesamowitych wydarzeń jakie przedstawi nam Emil Witt z jego 3 miesięcznej wyprawy do lasów deszczowych, gdzie razem z Krystyną Błauciak przedzierali się przez fale dezinformacji w mistycznej krainie, gdzie rzeczywistość przeplata się z legendą, a granica między przygodą, a czystym szaleństwem zaciera się na każdym kroku. Witamy w Peru, krainie kontrastów, przebogatej kultury i nieskończonych problemów! Nie zabraknie oczywiście niezwykłych fotografii niewyobrażalnie bogatej fauny i flory, zamieszkującej niknące skrawki dziewiczych lasów deszczowych.

IMG_6595

2.Małgorzata i Michał Brezdeń  – Kierunek na Wschód. Gdzie nas poniesie?

Mieliśmy skończyć w Dubaju. Ostatecznie trafiliśmy pod filipińskie plamy, po drodze lądując prawie na Dachu Świata. Napychaliśmy brzuchy fantastycznym malezyjskim jedzeniem i odwiedziliśmy jedyny w swoim rodzaju Oman – znacie inne kraje na “O”? Do tego wizyta w nieuznawanej przez nikogo republice, góry Zakaukazia i próba zdobycia irańskiego Damavandu. Iran to temat rzeka, nie ma drugiego bardziej gościnnego kraju na świecie. Był autostop, nowe przyjaźnie, tony ryżu i kebabów. A nawet spotkanie z Sułtanem:)

Wróciliśmy mądrzejsi i bardziej doceniliśmy to co mamy w Polsce. Serdecznie zapraszamy na podróż na Wschód.

www.wsandalachpara.pl

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3.Klaudia i Marcin Majdeccy – W poszukiwaniu zagubionego czasu, czyli jak cofnęliśmy się w czasie na kubańskie ulice lat ‘60 XX wieku

Czy marzyliście kiedyś o tym, by wsiąść do wehikułu czasu dr Emmetta Browna i podróżować w czasie? I znaleźć się tam, gdzie zatrzymał się czas dobre pół wieku temu? Nas maszyna linii Aerofłot przeniosła z 2016 do 1966 roku. Żywe muzeum oldtimerów, lejący się strumieniami rum, a przy tym wydzielane na kartki racje żywności i wszechobecne kolejki.  O tym jak nas zatrzymała kubańska policja, jak to jest być offline, jak przeżyć bliskie spotkanie z pędzącym camiones i że nie wszystko złoto co się świeci – usłyszycie podczas spotkania, na którym przeniesiemy się w czasie na kubańskie ulice i opowiemy Wam o magii Perły Karaibów.

www.wktorastrone.pl

Klaudia i Marcin Majdeccy

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *