Konkurs o Złoty Ślad: Polska i Świat

Zwycięzcy w konkursie o Złoty Ślad!
Trzy dni Festiwalu minęły niesamowicie szybko. Mnóstwo emocji, wrażeń, niesamowitych ludzi, pięknych opowieści i porywających historii. Ostatniego dnia festiwalu (16 lutego) wręczono nagrody o Złoty Ślad w trzech kategoriach: Fotografia, Polska i Świat 

W pierwszym etapie konkursu otrzymaliśmy ponad 80 zgłoszeń, z których zostało wybranych 15 (3 w kategorii Polska oraz 12 w kategorii Świat) 
Podczas Festiwalu zostało zaprezentowanych właśnie tych 15 prezentacji, spośród których zarówno jury oraz publiczność wybierali zwycięzców. 

Jury w składzie: Paweł Kosicki, Dawid Siuda, Adam Klimek, Ryszard Jakubowski, Jaśmina Labus

Głównymi kryteriami przy wyborach jury były: zaprezentowane treści, jakość materiałów audiowizualnych, wartość merytoryczna, kontakt z publicznością oraz przygotowanie prezentacji. 

W tym roku Jury zdecydowało o przyznaniu 3 głównych nagród oraz 2 wyróżnień. 

Nagroda publiczności
przyznawana na podstawie największej ilości głosów oddanych przez publiczność w ankietach.

Nagroda publiczności trafiła do Kasi Jadaluk i Jakuba Rybickiego za prezentację: Odmienne Stany. Rowerem przez góry USA

Wyróżnienie: Magda Lassota za prezentację: W cieniu Everestu
przyznane za wyróżniającą się formułę prezentacji, przedstawienie opowieści – reportażu wklejając z niego plastycznie portrety głównych bohaterów.


Wyróżnienie: Zdzich Rabenda z prezentację:  Pacyficzny pierścień ognia. Przez dżunglę Indonezji i Malezji

przyznane za zwrócenie uwagi na podniesienie tematu turystyki masowej i związane z nią zagrożeń dla środowiska naturalnego.

1 miejsce kategoria Polska

Magdalena Sobczak Puk Puk Wigilia. Rowerem na wigilię prawosławną
opowiadanie o Polsce jest trudnym wyzwaniem. Magda pokazała jak pięknie można za pomocą historii ludzi przy okazji opowiadać o zawiłościach kulturowych oraz, że czasem trudniejsze niż sama droga w ciężkich warunkach bywa prostsza niż kontakt z drugim człowiekiem. Za historię o otwartych sercach i równie otwartych domach.
Za refleksję nad historią swojej rodziny, którą warto poznawać i odkrywać.

1 miejsce kategoria Świat

Kasia Jadaluk i Kuba Rybicki Odmienne Stany. Rowerem przez góry USA
za historię o wspólnym podróżowaniu, o przełamywaniu ograniczeń, wytrwałości i … miłości. Za pokazanie, że podróż to nie tylko kolorowe miejsca, ale to też ogromny wysiłek i trud. A dodatkowo prezentacja okraszona ogromną ilością pięknych zdjęć, historii, opowiedziana i przygotowana w doskonały sposób.

2 miejsce kategoria Świat

MARIIA DUBYNA – Ladakh Maraton
za opowieść o dążeniu do celu, za przedstawienie celu podróży poprzez drogę do niego, za radość, energię i pokazanie, że konsekwencją w swoich działaniach można wiele osiągnąć. Za zaraźliwy uśmiech i radość.

3 miejsce kategoria Świat

Natalia Mileszyk – Iran – historia powrotów
Za osobistą historię, pełną ciepła, spokoju i przyjaźni. Za pokazanie, że w podróży trzeba być otwartym, szanować i otwierać się na ludzi i ich kulturę. Za pokazanie czarnych, białych i szarych stron Iranu. Za uśmiechy i obalanie kulturowych mitów i stereotypów, które tak często są powielane w mediach.

Serdecznie Gratulujemy!

I bardzo bardzo bardzo dziękujemy fantastycznej publiczności, niesamowitym prelegentom, pracowitym i niezastąpionym wolontariuszom oraz partnerom Festiwalu.