Coraz bliżej Święta, coraz bliżej Święta…

Nic tak nie wprowadza w świąteczny klimat, jak sznury lampek rozwieszonych na drzewach, parujący gorący grzaniec i wszystkim znane, wpadające w ucho melodie z dzwoneczkami w tle. Wszystko znane i lubiane, w nowej odsłonie będzie prezentowało się podczas tegorocznego Poznańskiego Betlejem, czyli jarmarku bożonarodzeniowego odbywającego się w tym roku aż w czterech miejscach.

Spacer szlakiem Poznańskiego Betlejem

Może się to okazać świetnym pomysłem na rodzinny weekend lub spacer, podczas którego odwiedzicie 4 bożonarodzeniowe Jarmarki a przy okazji zobaczycie kilka ciekawych miejsc wartych Poznania. 

Nasze śladowa propozycja trasy: 

1. Jarmark bożonarodzeniowy : Plac Kolegiacki 18.11-27.12.2022

Co warto zobaczyć w pobliżu: budynek Urzędu Miejskiego były gmach dawnego kolegium jezuickiego, pomnik poznańskich koziołków oraz Fara Poznańska z fantastycznym freskiem- iluzją, koniecznie trzeba to zobaczyć. W sobotę o 12:15 odbywają się koncerty organowe na zabytkowych organach Friedricha Ladegasta, które są jednym z najcenniejszych elementów kościoła. Więcej szczegółów znajdziecie na https://fara.archpoznan.pl/zwiedzanie .   Kolejny kierunek – Plac Wolności.

2.  Jarmark bożonarodzeniowy, Plac Wolności, 18.11-27.12.2022

Co warto zobaczyć w pobliżu: Bibliotekę Raczyńskich, Hotel Bazar 

Macie więcej czasu? Zajrzyjcie do Muzeum Narodowego. Z Placu Wolności kierujemy się do Zamku Cesarskiego – warto zobaczyć jeden z najmłodszy Zamków w Europie, by następnie minąć Plac Mickiewicza i udać się w kierunku  Międzynarodowych Targów Poznańskich.

3. Jarmark bożonarodzeniowy, Międzynarodowe Targi Poznańskie  19.11-23.12.2022

Jarmarki bożonarodzeniowe, Festiwal Sztuki i Rękodzieła, Festiwal Lodu i zapach pysznych rogali świętomarcińskich – to wszystko brzmi jak idealny pomysł na zagospodarowanie przestrzeni MTP. Każda z tych atrakcji czeka, aby ją odkryć zanim wyruszymy do ostatniego punktu.

4. Jarmark bożonarodzeniowy, Rynek Łazarski 3-18.12.2022

Tutaj udajemy się na sam koniec naszego spaceru. Betlejem trwa na Łazarskim rynku nieco krócej bo od 3-18.12.2022. Niewątpliwie to jedna z najciekawszych lokalizacji tegorocznego Betlejem. Wśród pięknych, zabytkowych kamienic w samym centrum poznańskiego Łazarza.

Poznań Ice Festival

Poznań Ice Festival to Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej, który co roku przyciąga najsłynniejszych artystów rzeźby lodowej z całego świata. 

W tym roku odbędzie się między 9-11 grudnia i obejmuje 3 konkurencje – konkurs małej rzeźby (piątek), speed ice carving (sobota), konkurs główny (niedziela). Swoją obecność zapowiada 24 rzeźbiarzy z całego świata. Taka konkurencja jest gwarancją niezwykłych emocji i powstania wspaniałych lodowych dzieł sztuki. Mamy nadzieję, że odpowiednia pogoda pozwali podziwiać je jak najdłużej.

Dodatkowe atrakcje 

Warto śledzić stronę Poznańskiego Betlejem  https://betlejempoznanskie.pl/ , gdzie będą aktualizowane informacje o atrakcjach i ich poszczególnych lokalizacjach.

W ubiegłym roku można było spotkać m.in. MotoGwiazdorów, Elzę i Olafa. Odbywały się animację dla najmłodszych, gra miejska czy Silent Disco.