Poznaj prelegentów i program Festiwalu

7.Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń – Program Festiwalu

POBIERZ PROGRAM <— TUTAJ 

Ceny biletów:

Od 1.02 do 3.02 (czas targów i festiwalu) ceny online jak i w kasie są takie same, bilet jednokrotnego wejścia 27 zł / karnet 35 zł.

Festiwal odbywa się w Pawilonie 15 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wejście od ulicy Śniadeckich.

Ta sama zmiana następuje razem z biletami na Tour Salon, nie uwzględniając karnetu.

Kasy na Holach Wejściowych (Hol Wschodni, Hol Zachodni, Hol Północny) funkcjonują odpowiednio:

Piątek 1.02 od 9:30 do 18:30

Sobota 2.02 od 9:30 do 18:00

Niedziela 3.02 od 9:30 do 16:30

https://bilety.mtp.pl/sprzedaz/krok,4.html

Festiwal jest rejestrowany w formie filmowej i w formie fotografii

mozaika prelegentów

Piątek 01.02.2019

11:30 Joanna Kontowicz i  Krzysztof Dzięgelewski  – Backpackerska wyprawa do Azji i Australii (ZŁOTY ŚLAD) 

Praca w agencji reklamowej do spokojnych nie należy. Taka w korporacji też nie. Czasem codzienne zasuwanie w kołowrotku sprawia, że resztkami sił korpochomiczek jest w stanie tylko szukać ratunku. Najlepszą receptą na przywrócenie równowagi i złapanie poprawnych proporcji okazuje się podróż. Taka na biedaka, z plecakiem na plecach. Chcą odczarować mit, że trzeba bardzo dużo kasy i odwagi na wyprawę, bo przecież to koniec świata, gdzie tylko malaria, węże i pająki. Z książkami Terzaniego w rękach i uszach ruszyliśmy sprawdzić na własne oczy, jak wygląda życie w tym odległym regionie.

8 miesięczna podróż do Tajlandii, Laosu, Kambodży, Wietnamu, Indonezji i Australii, Malezji i Nepalu.

kontowicz

Piątek 01.02.2019 godz.12:30

Bartosz Turek i Luiza Stosik-Turek  – Przez Meksyk  z dzieckiem (ZŁOTY ŚLAD) 

Autorzy bloga TU i TAM odkąd zaczęli planować wspólne życie, wiedzieli, że gdy pojawi się dziecko wyjadą na długo. Dziecko się pojawiło, minęło kilka miesięcy, w ciągu których nauczyli się razem żyć, nie pozostało więc nic innego niż wyjechać. Urlop macierzyński wszak nie zdarza się co roku.
Po dwóch testowych podróżach stwierdzili, że Olek jest urodzonym podróżnikiem i nie straszny mu będzie dłuższy wyjazd. Gdy miał siedem miesięcy wyruszyli w kilkumiesięczną, samochodową podróż po Meksyku z początkiem w USA i końcem w Belize. Tam nie tylko zwiedzali ruiny antycznych cywilizacji, pływali na rafie, czy przemierzali pustynie, ale też bawili się w piasku, taplali się w wodzie i uczyli się raczkować.

tuitam

Piątek 01.02.2019 godz 13:45

Paweł Szymański i Anna Majchrzak – Rowerowa Japonia (ZŁOTY ŚLAD) 

Spędzili w Japonii 6 miesięcy pokonując dystans między najbardziej wysuniętym
punktem na północy Hokkaido, przylądkiem Soya, a magiczną wyspą Yakushima
położoną na południe od wyspy Kiusiu. Rower, którym się poruszali oraz namiot,
w którym głównie spali dały im wielką swobodę przemieszczania się i zarazem
możliwości poznawania otoczenia, ludzi i przyrody. Przemarznięci zimą rozgrzewali się gorącym udonem i wspinając się na górskich podjazdach, by z kolei latem szukać cienia pod olbrzymimi cedrami i podziwiać chłodne, buddyjskie świątynie i chramy szinto schowane często w tkankach ogromnych miast. Odwiedzane wsie, miasteczka, miasta, zabytki, skanseny i wiele niesamowitych spotkań z Japończykami oraz obcokrajowcami tam mieszkającymi, dały  im nowe lub zmieniły stare wyobrażenia o Japonii, a przede wszystkich jeszcze bardziej zaintrygowały do dalszego poznawania tego kraju.

japonia rowerem

Piątek 01.02.2019 godz 14:45

Marek Kramarczyk – jacht Ocean View płynie na Pacyfik (ZŁOTY ŚLAD) 

Pacyfik jest marzeniem wielu żeglarzy. W portowych tawernach krążą opowieści z najodleglejszych archipelagów świata. Są tak niesamowite, że czasami trudno uwierzyć. Gdy szukałem pracy na jachcie, nawet nie śniłem, że będzie mi dane tam popłynąć na pokładzie polskiego katamaranu Ocean View. Ta swego rodzaju magia Oceanu Spokojnego zaczęła się objawiać już od momenty otwarcia bramy ostatniej śluzy Kanału Panamskiego. A barowe historie okazały się prawdziwe. Na prezentacji usłyszycie między innymi o tym, dlaczego niemal cała populacja Żółwi z Galapagos została zjedzona przez odwiedzających wyspy żeglarzy. Zobaczycie jak wygląda nurkowanie z setką polujących rekinów. Poznacie mieszkańców Polinezji wyglądających dokładnie, jak bohaterowie bajki „Moana” oraz dowiecie się dlaczego kokosy są jednym z największych zagrożeń w tropikach. Wszystko to doprawione zdjęciami z miejsc, do których mało kto ma okazję zajrzeć.

jachtostop

Piątek 01.02.2019 godz 16:00

Ryszard Jakubowski – Via Balkanica (ZŁOTY ŚLAD) 

Via Balkanica to podróż, podczas której maszerował przez Bałkany. Pokonując przestrzeń z prędkością piechura możemy jej dotknąć i próbować naprawdę poznać. Możemy patrzeć i próbować rozumieć. Gdy będziemy to robić wystarczająco długo, możliwe, że przyjdzie do nas i szeptem opowie nam swoją historię na ucho.Niczym czuła kochanka.

Podczas wyprawy Powsibroda miał przyjemność iść przez sześć bałkańskich krajów (Słowenię, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę, Albanię oraz Bułgarię). Trasa którą szedł przebiegała w znacznej części przez tereny górskie.

powsibroda

Piątek 01.02.2019 godz 17:00

Anna Polakowska – Oman jedyny kraj na O (ZŁOTY ŚLAD) 

W 2015 roku wyprowadziła się z córką na kilka miesięcy do Omanu – chciała lepiej poznać kraj, tamtą kulturę. Od tego czasu do Omanu jeżdżę regularnie odkrywając zawsze coś nowego. Uwielbiam wadi, jaskinie i luz Omańczyków.

oman

Piątek 01.02.2019 godz 18:00

Kasia Jadaluk i Jakub Rybicki – Rowery we mgle – bikepacking na Ałtaju (ZŁOTY ŚLAD) 

Relacja z bikepackingowej wyprawy rowerowej po rosyjskim Ałtaju. Ten górski region jest uważany za dziki nawet przez samych Rosjan, a to już osiągnięcie. Czy jest się czego bać? W programie wycieczki m.in.: szamani, myśliwi, ludzie pierwotni i współcześni, rwące rzeki i wysokie góry. Przede wszystkim to jednak zniewalająco piękny kawałek świata z dala od utartych szlaków, który zobaczymy na zdjęciach i usłyszymy w opowieściach.

rybiccy

19:30 Before przed Afterem – Cooliozum Klub, ul. Święty Marcin 45

 DOŁĄCZ DO WYDARZENIA –> TUTAJ

Sobota 02.02.2019

Sobota 02.02.2019  godz. 10:30 Marcin Gabruk  – Mentawajowie, drzewo życia (ZŁOTY ŚLAD) 

Ludzie Mentawai są ze sobą na tyle blisko, że czują się jednością. Szanują
się wzajemnie, są dumni ze swojej tradycji i kultury. Traktują się jak bracia,
ucztują, żyją, bawią się wspólnie. Są razem w życiu codziennym i w wyjątkowych
chwilach. Nie ma mowy o braku szacunku, pomocy dla innych, bo inni nie istnieją.
Jesteśmy tylko my, razem. Jak jedna rodzina. Czego nam brakuje by żyć jak
jedność, jak jedna rodzina ? Technologicznych nowinek ? Kiedy czujemy, że tak
naprawdę żyjemy ? Gdy tworzymy więzi z innymi ludźmi czy siedząc samotnie w
nowym aucie ? Fotograficzna opowieść o plemieniu Mentawajów z wyspy Siberut.

gabruch

Sobota 02.02.2019  godz. 11:30

Monika Masaj – Dwa lata autostopem przez Afrykę (ZŁOTY ŚLAD) 

Początkowy zamysł przejazdu autostopem trasy z Kairu do Kapsztadu przerodził się w dwuletnią włóczęgę. Ponad 40000 km samotnej podróży przez 22 kraje Afryki (m. in. Republikę Środkowoafrykańską, Angolę, Demokratyczną Republikę Konga, Sudan, Egipt czy Gwineę Bissau). Jak odczuwa się tak długą podróż w trakcie, ale także i po powrocie do kraju. Co zmienia się w postrzeganiu spotykanych ludzi i samego siebie w kolejnych etapach wędrówki. Razem zobaczymy jak sawanna przeradza się w dżunglę, dowiecie się jak smakują smażone banany z majonezem i czy łatwo jest podróżować samotnie przez Czarny Ląd.

masaj

Sobota 02.02.2019 godz. 12:45

Tomasz Siuda – Iran śladami polskich uchodźców (ZŁOTY ŚLAD) 

Prelekcja zaczyna się historycznym wstępem o polakach zesłanych do łagrów. Jest tam kilka nigdy wcześniej nie opublikowanych wspomnień bezpośrednich świadków tamtych zdarzeń. W dalszej części poruszamy się po Iranie spotykając się z ludźmi, również świadkami tamtych zdarzeń, którzy opowiadają nam o tamtej historii. Było to między innymi blisko 20 tyś polskich dzieci. W 3 części prezentacji opowiadam trochę o współczesnym Iranie. Jak żyje się młodym ludziom pod rządami totalitarnymi pełnymi zakazów i surowych kar. Portretuję irańczyków jako serdeczny, gościnny naród.

siuda

Sobota 02.02.2019 godz. 13:45

Lek. Damian Okruciński – Tam i z powrotem bezpiecznie – opowieść lekarza

Jestem lekarzem zajmującym się medycyną podróży i pediatrią, ale żyję podróżami! Zapraszam na mój wykład, podczas którego opowiem o chorobach podróżniczych oraz doradzę jakie szczepienia warto wykonać przed udaniem się na kolejną wyprawę.
Wychowałem się w Azji Południowo-Wschodniej, co wzbudziło we mnie głód do podróżowania (i sportu ‘ekstremalnego jedzenia’ :D). Od lat z żoną zwiedzamy dzikie zakątki świata, zbieramy nowe doświadczenia i staramy się dogłębnie odkrywać obce kultury. Nasza najdłuższa podróż, do Indonezji, trwała 5 miesięcy, gdzie m.in. pracowaliśmy w szpitalu w małym miasteczku na Borneo.
Te wszystkie doświadczenia dają mi inną, dogłębną perspektywę na temat bezpiecznego podróżowania. W oparciu o najnowsze wytyczne doradzam swoim pacjentom jak zabezpieczyć się przed wyjazdem. Podczas wykładu postaram się przekazać jak najwięcej z tej wiedzy, tak, aby każdy dojechał tam i z powrotem bezpiecznie.

lekarz

Sobota 02.02.2019 godz. 15:00

Monika Mądra-Pawlak i Jan Pawlak – 340 dni przez Ameryk(ZŁOTY ŚLAD) 

W KOLOROWYM SAMOCHODZIE NA POZNAŃSKICH REJESTRACJACH
POSTANOWILIŚMY ZJEŚĆ AMERYKĘ. PRZEZ 19 KRAJÓW, Z POŁUDNIA NA PÓŁNÓC.
80000 KILOMETRÓW.

W kolorowym samochodzie na poznańskich rejestracjach postanowili zjeść Amerykę. Przez 19 krajów z południa na północ. 80000 kilometrów. Połączą dziecięcą ciekawość świata z ideą nieplanowanych podróży, spotkania i podziwiania ludzi przy gościnnych stołach zastanwionych lokalnym jedzeniem. Opowiedzą o poszerzonych horyzontach, rzeczach ważnych dla świata i otwartych głowach. Ugotują coś przy okazji, bo najlepiej gada się przecież w kuchni.

pawlak

Sobota 02.02.2019 godz. 16:00

Paweł Kosicki – Mniej znaczy więcej czyli aparat w plecaku 

Pawel Kosicki, fotograf niezależny, podróżnik, cyklista, kinoman, ambasador Fujifilm, należy do Zpaf. W latach 90-tych fotoreporter magazynu “Wprost”, uczestnik warsztatów z fotografami Magnum i National Geographic. Absolwent Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od 10 lat prowadzi warsztaty i plenery fotograficzne.
W latach 90-tych podążał ścieżką decydującego momentu zdefiniowanego przez Cartiera Bressona, dziś definiuję się jako “fotograf drogi”, któremu bliżej do współczesnej fotografii z jej kolorową i bardziej subiektywna formą.

www.pawelkosicki.com

kosicki

Sobota 02.02.2019 godz.17:15

Grzegorz Ozimiński i Maciej Stromczyński – Continental Divide Trail – wędrówka granią kontynentu (ZŁOTY ŚLAD) 

Opowieść o kolejnej długodystansowej wędrówce w ramach projektu Terra Incognita. Tym razem Grzegorz Ozimiński  i Maciej Stromczyński postanowili zmierzyć się ze „Świętym Graalem szlaków długodystansowych w USA jakim jest mityczny Continental Divide Trail (skrót CDT). Długość szlaku według oficjalnych informacji to 3 100 mil czyli prawie 5 000 km, jednak jego rzeczywista długość to kwestia sporna uzależniona od każdego z wędrowców. Od prawie 40 lat CDT jest w ciągłej budowie, stąd na szlaku napotykamy trudności związane z jego oznaczeniem a problemy nawigacyjne to norma.  Żeby  tego było mało po 8 dniach wędrówki z wyprawy zrezygnował Maciek, pozostawiając Grzegorza sam na sam z tajemnicą szlaku CDT. To wszystko na średniej wysokości prawie 3 000 m n.p.m. gdzie Grzegorz spędził 129 swojego życia. O tym co go tam spotkało i jak  poradził sobie w pojedynkę z trudami szlakowej codzienności  opowie nam podczas spotkania.

stromczyński

Sobota 02.02.2019 godz.18:15

Dominik Szmajda – Pontonem przez Kongo (ZŁOTY ŚLAD)  PREMIERA

Pierwotnie zakładał samotne przejście Parku Narodowego Salonga, a nastepnie spływ z dwoma kolegami rzeką Lokoro. Ale jak to w Kongu – trudno przewidzieć cokolwiek, zatem wyprawa miała zupełnie inny przebieg. Po dotarciu na skraj Salongi został zatrzymany przez strażników, a następnie przetransportowany  do siedziby Parku (3 dni konwojem motocyklowym). Gdzie za nic w świecie nie pozwolono mu na samotne hasanie po największej dżungli Afryki. Po opuszczeniu siedziby Parku (2 tygodnie później) powziął za cel przepłynięcie na swoim packrafcie (ultralekki ponton) kilku rzek, aby w końcu spłynąć – już wspólnie z kolegami – rzeką Kongo. Przygód na każdym z etapów było bez liku, zatem zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania historii z rodem z “jądra ciemności”.

szmajda

20:30 Koncert Tabu i Podróżnicze Fluo Party. Klub u Bazyla, ul. Norwida 18 a

IMG_0459-Edit

Niedziela 03.02.2019

Niedziela 03.02.2019 godz.12:00

Małgorzata Szumska – Śladami marzeń Polaków, 14 000 kilometrów przez USA

Kim byli pierwsi Polacy, którzy dopłynęli do brzegów Ameryki Północnej? Jaka jest historia pierwszej polskiej osady w USA? Czy trzeba się wstydzić Greenpointu w Nowym Jorku? Co Kościuszko zrobił w Filadelfi? Jak żyją żony Hollywoodu? Co ma wspólnego organizator festiwalu Śladami Marzeń z Teksasem? Na te i wiele innych pytań dotyczących polaków w USA, z przytupem, wzruszeniem i śmiechem odpowie Małgorzata Szumska podczas prelekcji Śladami Marzeń Polaków w USA.

Małgorzata Szumska, podróżniczka, pisarka, autorka książek i bloga, przedsiębiorca i młody hotelarz, czasami aktorka, często instruktorka jogi. Z ciekawością obserwuje świat wokół siebie, komentując go ironicznie i z przymrużeniem oka. Nominowana do nagrody Travelera za swoją książkę Zielona Sukienka. Dwukrotna laureatka Festiwalu Podróżncizego Śladami Marzeń za pokazy Zielona Sukienka i Twarze Tajnu.

szumska

Niedziela 03.02.2019 godz. 13:00

Ewa Olbratowska  – Galopem do USA

Podróż do USA była jej największym marzeniem. Zamiłowanie do nauki angielskiego tylko podsycało pomysł o wyjeździe do Nowego Jorku i zobaczeniu wszystkiego co znała z filmów na własne oczy. Zawsze wyobrażała sobie, że wyjedzie tam na max 2 tygodnie, zobaczy „co trzeba” i po prostu wróci do Polski. Jednak, wszystko zmieniło się diametralnie w 2016 roku, kiedy zaoferowano jej pracę jako instruktor jazdy konnej w tajemniczym miejscu zwanym Tapawingo – czyli jednym z tysięcy campów dla dzieci w USA.

Ewa Olbratowska – absolwentka Anglistyki na UAM, instruktor jazdy konnej, prowadząca bloga Trips On Me oraz trzykrotna uczestniczka i konsultantka programu Camp America, opowie o swoich 3 wyprawach po USA, pracy na amerykańskim campie i zdradzi swoje podróżnicze plany na sezon 2019!

camp america

Niedziela 03.02.2019 godz. 14:15

Paweł Łapuć – Pianomatyk Bike Tour – recital podróżniczy

Projekt Rowerowej Trasy Koncertowej – Pianomatyk Bike Tour zrodził się z połączenia dwóch pasji – muzycznej i podróżniczej.Polegał on na przejechaniu przez Europę rowerem z elektronicznym pianinem w przyczepce rowerowej tak, aby w miarę możliwości każdy dzień zakończyć występem.W trakcie projektu udało się zagrać ok. 30 niezwykle różnorodnych koncertów – zarówno oficjalnych (np.  w muzeach czy centrach kultury), plenerowych (np. występ na rynku, na traktorze czy pod dębami na skraju wioski) jak i domowych (dla rodziny, sąsiadów czy znajomych gospodarzy).

Trasa została zorganizowana w 3 etapach na odcinkach Warszawa-Berlin, Berlin-Bruksela oraz Bruksela-Paryż i bazowała w znacznym stopniu na gościnności miłośników muzyki oraz jazdy na rowerze poznanych za pośrednictwem internetu.

pianomatyk

15:00 WYNIKI KONKURSU O ZŁOTY ŚLAD

Niedziela 03.02.2019 godz. 15:30

Michał Woroch – Mongolia – W drodze do Ludzi Reniferów PREMIERA

Trzymiesięczny projekt etnograficzny, podczas którego powstają zdjęcia oraz filmy dokumentujące Caatanów – nomadów wypasających renifery w południowosyberyjskiej Tuwie, na terenie Mongolii. W drodze do ludzi reniferów – to opowieść o Caatanach rodowitych Tuwianczykach, którzy ze swojej ojczyzny uciekli do Mongolii by zgodnie z rytmem zwierząt żyć nad obrzeżach Kotliny Darchackiej.

woroch

Niedziela 03.02.2019 godz. 16:30

Zdzich Rabenda – Islandia. Na granicy światów PREMIERA FESTIWALOWA

„Islandia – na granicy światów”

Każdy kto trafia na Islandię po raz pierwszy, może mieć wrażenie jakby lądował na innej planecie.

Ta kraina lodu i ognia położona tuż pod kołem podbiegunowym, w miejscu połączenia dwóch płyt kontynentalnych posiada w swoim bogactwie aż 130 aktywnych wulkanów, gejzery, dziesiątki rzek, setki wodospadów i pół goetermalnych oraz potężny Vatnajokull – największy lodowiec w Europie.

Islandia jest równocześnie jednym z najbogatszych krajów na świecie zamieszkałym przez zaledwie 350 tysięcy osób, z czego największą mniejszość etniczną stanowią Polacy.

Niespodziewanie na kilka miesięcy stałem się jednym z jej mieszkańców, pracując jako przewodnik po różnych lodowcach i całej wyspie. W trakcie prezentacji opowiem o jasnych i mrocznych stronach mieszkania w tym niezwykłym miejscu. Zabiorę też widzów w zakamarki, do których na Islandii docierają nieliczni. Zajrzymy do jaskiń lodowych, szczelin lodowcowych, obejrzymy zorzę polarną, podejmiemy dwukrotną próbę zdobycia  słynnego wulkanu Eyjafjallajökull i przemierzymy Landmanalaugar – jeden z najpiękniejszych górskich szlaków trekkingowych na świecie.

Zdzich Rabenda – zawodowy gawędziarz, przewodnik po islandzkich lodowcach, miłośnik sportów ekstremalnych, gór i fotografii. Od wielu lat próbuje zrozumieć świat. Na co dzień łączy swoje zainteresowania wraz z wykształceniem antropologa i animatora kultury.

Prowadzi na terenie całego kraju działalność edukacyjną pod szyldem

TYŚ WIDZIOŁ, w ramach której realizuje prezentację oraz warsztaty o tematyce

etnologiczno- podróżniczej adresowane dla dzieci i dorosłych.

Jego przygody można śledzić na: Takie tam Z tripa ( fb.com/takietamztripa ) oraz Tyś Widzioł – Podróże i Edukacja ( www.tyswidziol.pl )

zdzich

18:30 After po Afterze – Lot Chmiela, ul. Żydowska 4

KASY I BILETY

Kasy na Holach Wejściowych (Hol Wschodni, Hol Zachodni, Hol Północny) funkcjonują odpowiednio:

Piątek 1.02 od 9:30 do 18:30

Sobota 2.02 od 9:30 do 18:00

Niedziela 3.02 od 9:30 do 16:30

https://bilety.mtp.pl/sprzedaz/krok,4.html

Zakupiony  bilet uprawnia do wejścia na Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń, targi Tour Salon oraz w sobotę i niedzielę na pozostałe imprezy targowe organizowane na terenie MTP.

2. Podróżnicze After Party

Po zakończeniu każdego dnia Festiwalu, zapraszamy wszystkich gości, prelegentów oraz widzów do wspólnej integracji. Podczas 7 edycji przygotowaliśmy dla Was aż 3 imprezy.

Piątek 01.02.2019 godzina 19:30 Before przed Afterem – Cooliozum Klub, ul. Święty Marcin 45. Wstęp bezpłatny

Wydarzenie FB:  https://www.facebook.com/events/2170715576590687/

Sobota 02.02.2019 godzina 20:30 Koncert Tabu i podróżniczym Fluo Party, impreza tematyczna i przebierana. Klub u Bazyla, ul.Norwida 18a Poznań

Bilet od 40 zł

Bilety: http://www.sladamimarzen7.evenea.pl

Wydarzenie FB:  https://www.facebook.com/events/256247278568992/

Niedziela 03.02.2019 godzina 18:30 After po Afterze – Lot Chmiela, ul. Żydowska 4. Wstęp bezpłatny

 Warsztaty:

Od 15.01.2019 rozpoczną się zapisy na warsztaty organizowane w ramach Festiwalu.  Rejestracja na poszczególne zajęcia będzie prowadzona przez serwis Evenea. Koszty warsztatów wyniosą od 7 do 10 pln/osobę/ warsztat i w ramach tej kwoty każdy z uczestników może skorzystać z przygotowanego słodkiego poczęstunku, kawy oraz herbaty.

Aby wejść na warsztat należy posiadać ważny bilet wstępu na targi. Bilet na warsztat nie jest biletem wstępu na festiwal i targi

W tym roku przygotowaliśmy dla Was: warsztaty fotograficzne, warsztaty językowe, warsztaty pisania książek podróżniczych, warsztaty survivalowe, warsztaty crowdfundingowe, podróżniczy speed-dating oraz wiele dodatkowych niespodzianek.

Spotkania i atrakcje w czasie Festiwalu

W czasie Festiwalu będziecie mogli skorzystać z oferty i atrakcji przygotowanych przez naszych partnerów. Konsultację sprzętu turystycznego oraz strefę dla dzieci przygotuje dla Was Decathlon, FujiFIlm Poland i Digital24.pl dostarczą aparaty, które będziecie mogli testować, Travel Care i Moskito Guard przygotują stoisko medyczne, gdzie będziecie mogli zasięgnąć porady medycznej. Dowiecie się także jak zorganizować wyjazd zarobkowy do Stanów Zjednoczonych dzięki przedstawicielom Camp America, będziecie się mogli zamknąć w bańce mydlanej, a zadba o to Bubble Brothers. Nie zabraknie także strefy chillout’u z leżakami oraz hamakami firmy UpNap.

Noclegi

12274393_1039730856064879_7219582845024007689_n

Szukasz noclegu? Zarezerwuj nocleg w najbardziej podróżniczym hostelu w Poznaniu. Hostel Poco Loco.

Uczestnicy festiwalu rezerwując nocleg i podając hasło „Śladami Marzeń” otrzymają 15% rabatu na nocleg!

Zarezerwuj nocleg

Miejsce Festiwalu 

Miejsce: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Pawilon 15, sala G1. (wejście Zachodnie, od ul.Śniadeckich)

Miejsce  After Party  1.02

Klub Cooliozum, Św. Marcin 45

Miejsce After Party + Koncert TABU + Fluo Party 2.02

Klub u Bazyla, ul. Norwida 18A

Miejsce After Party 3.02

Lot Chmiela, Żydowska 4

Warsztaty – dostępność miejsc w recepcji

WARSZTATY 7.FESTIWAL PODRÓŻNICZY ŚLADAMI MARZEŃ

1.piątek 01.02.2019 godz.16:00-17:00 Taneczne warsztaty – Salsa z Michałem Nawrotem 20 osób

2.sobota 02.02.2019 godz.11:00-12:00 Podróżniczy Speed Dating

3.sobota 02.02.2019 godz.11:00-12:00 Warsztaty survivalowe z Emilem Wittem

4.sobota 02.02.2019 godz.12:30-13:30 Warsztaty pisania książek podróżniczych z Dominikiem Szmajdą -wydawnictwo Sorus

5.sobota 02.02.2019 godz.12:30-14:00 Warsztaty Fotograficzne z kursfoto.pl

6.sobota 02.02.2019 godz.14:00-15:00 Podróżniczy Speed Dating

7.sobota 02.02.2019 godz.15:30-16:30 Crowdfunding w podróżach Polak Potrafi – Jakub Sobczak

8.sobota 02.02.2019 godz.16:00-17:00 Taneczne warsztaty – Salsa z Michałem Nawrotem

9.sobota 02.02.2019 godz. 17:00-18:00 Wojna z akcentem – warsztaty języka angielskiego Kontakt

10.Niedziela 03.02.2019 godz.10:30-12:00 Zwiedzamy Poznań śladami podróżników START narożnika ulic Paderewskiego i Sierocej (przy klubie Pacha)

11.niedziela 03.02.2019 godz.12:30-14:00 Warsztaty fotograficzne z kursfoto.pl 20 osób

12.niedziela 03.02.2019 godz.12:30-13:30 Crowdfunding w podróżach Polak Potrafi – Magdalena Komur

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *