Marta i Maciej Tront

Od lat jesteśmy zakochani w podróżowaniu i w polskim tańcu ludowym. Wspólnie połączyliśmy nasze pasje w jeden projekt FolkAround.

Każdy, kogo dalekie wyprawy fascynują tak samo jak nas, marzy o podróży dookoła świata, my postanowiliśmy to marzenie spełnić, jednak nie chcieliśmy robić tego tylko dla siebie, dlatego w 2019 r. spakowaliśmy 5 kompletów naszych strojów ludowych i wyruszyliśmy w świat.

Podróżowaliśmy w naszym stylu, tak jak lubimy, poznając miejsca, ludzi, dając charytatywne koncerty, warsztaty tańców ludowych i trochę radości mieszkającej w różnych zakątkach świata Polonii.

Doskonale wiemy, że im więcej dajemy światu od siebie, tym więcej od niego dostajemy, więc chcieliśmy dać napotkanym na naszej drodze ludziom, to co nam sprawia największą radość – taniec ludowy.

Opis prelekcji

5 kompletów strojów ludowych, dwoje tancerzy i bilet w jedną stronę. Tak rozpoczęła się nasza przygoda z projektem FolkAround. Cel był prosty, nauczyć tańczyć oberka każdego chętnego, bez względu na szerokość geograficzną. Czy się udało? Przyjdź i posłuchaj o naszej folkowej podróży dookoła świata.