12. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

Miejsce: Poznań, Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon Poznań Congress Center (Pawilon 15) , wejście od ulicy Śniadeckich

Data: 4-6 października 2024 rok

12. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń to podróż dookoła Świata w jednym miejscu – podczas festiwalu i targów Turystycznych Tour Salon w Poznaniu odwiedzimy wszystkie kontynenty, podążając śladami opowieści pasjonatów. Przez całe trzy dni (od 4 do 6 października 2024 roku) ponad 20 podróżników będzie się dzielić swoimi opowieściami o przygodach w dalekich i bliskich krainach. Festiwal odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie na żądnych podróżniczych wrażeń uczestników będzie czekało ponad 400 miejsc siedzących

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

jest to idealna okazja do znalezienia podróżniczych inspiracji, zgłębienia wiedzy na temat ciekawych regionów, poznania pasjonatów, ciekawych podróżników, autorów książek podróżniczych czy znalezienia towarzyszy podróży. Krótko mówiąc, celem festiwalu jest inspirowanie siebie nawzajem i dzielenie się globtroterską wiedzą w przyjaznej atmosferze – i to bez względu na wiek, miejsce zamieszkania, dotychczasowe doświadczenia podróżnicze czy budżet przeznaczany na wyprawę. Szczególne miejsce w gronie gości należy do osób, które mimo przeciwności losu jak np. niepełnosprawność czy trudniejszej sytuacja życiowej znajdują odwagę, by pokazać światu, że twórczo podróżować każdy może, a przeszkody w spełnianiu marzeń są tylko „w naszych głowach”.

Festiwal odbywa się w formie konkursu i jest podzielony na dwie kategorie: Polska i Świat.

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybieranych jest zaledwie kilkanaście prezentacji, które zostaną przedstawione podczas Festiwalu. Co roku jest to coraz trudniejszy orzech do zgryzienia mając na uwadze ograniczony czas trwania festiwalu i ilość niesamowicie ciekawych zgłoszeń.

Do końca sierpnia 2024 czekamy na zgłoszenia prelekcji konkursowych.
FORMULARZ BĘDZIE DOSTĘPNY WKRÓTCE

Do 15 października ukaże się program Festiwalu

Festiwal Tup Tup

W tym roku po raz drugi odbędzie się Rodzinny Festiwal Podróżniczy Tup Tup. Jest to wydarzenie skierowane do rodzin z dziećmi, które chcą wspólnie odkrywać Świat i szukają pomysłów i inspiracji.

W tym roku Festiwal przybierze nową formułę. Wystąpienia będą bardziej dostosowane do dzieci ale rodzice też będą mogli się wiele dowiedzieć. Chcemy aby ten czas mógł być w pełni rodzinnie wykorzystany, abyście razem mogli posłuchać o lesie, o przygodach, o podróżach. Wspólnie się zainspirować i ruszyć w podróż.

Już wkrótce podamy więcej informacji.

Jeden bilet = 5 podróżniczych wydarzeń

Weekend 27-29 października to najbardziej podróżnicze trzy dni w tym roku.
Kupując jeden bilet, możesz przez cały weekend wziąć udział w 5 wydarzeniach

Co roku staramy się urozmaicać program, więc i podczas najbliższej edycji festiwalu będzie można zdobyć dodatkowe umiejętności oraz poszerzyć swoją wiedzę. Planujemy kolejną pulę ciekawych i rozwijających warsztatów, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Festiwal to nie tylko prelekcje oraz warsztaty ale także obszerna strefa wystawców. W tym roku czekają na Was między innymi:

  • – Book Crossing – masz książki podróżnicze, mapy, reportaże, z których nie będziesz już korzystać? Przynieś na stoisko obok recepcji lub wymień na inne książki podróżnicze
  • – Spotkania z prelegentami i autorami książek (Prelegenci + goście specjalni)
  • – Strefa animacji dla dzieci (sobota i niedziela)
  • – Sklep festiwalowy wraz z gadżetami Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń
  • Rodzinny Festiwal Podróżniczy Tup Tup

Każdy dzień festiwalu to moc inspiracji, które mogą być uzupełnione wizytą na Targach Tour Salon oraz Caravanas Salon, gdzie wystawcy z uśmiechem i dużą dawką wojażerskiej mocy opowiedzą zarówno o tych bliższych, jak i o tych dalszych krainach oraz pomogą wybrać kierunek podróży marzeń!

Chcesz wziąć udział w festiwalu? Chcesz pokazać swoje produkty? Masz pomysł na warsztaty czy inną ciekawą warsztatową formułę? Napisz do nas: festiwal@sladamimarzen.pl

Film podsumowujący 10. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *