Aleksandra Rapp i Michał Palczyński

Michał Palczyński – kapitan jachtowy, od ponad 13 lat mieszka i żegluje na jachcie Crystal, czyli Krysi. Do tej pory przepłynął ok. 170 tyś. mil morskich, w tym z sukcesem zakończył rejs dookoła świata w latach 2013-2016. Wierzy, że żeglarstwo to najlepszy sposób na poznawanie świata, a wolne chwile spędza czytając o… technicznych nowinkach na jachtach.

Ola Rapp – żywy dowód na to, że za jednego życia można przeżyć kilka. Kończąc stosunki międzynarodowe, myślała że już zawsze będzie pracować przy funduszach unijnych. Po samotnej podróży dookoła świata, postanowiła jednak zmienić swój los. Cztery lata temu dołączyła do Michała, wsiadła na Krysię i wspólnie wyruszyli w żeglarską wyprawę dookoła świata.

Wyprawę Michał i Ola można śledzić na www.skiff.pl oraz na Facebook: SV Crystal – Rejs Dookoła Świata. 

Opis prelekcji

Ola i Michał opowiedzą o spontanicznym rejsie z Hawajów na Alaskę. Pandemia COVID-19 pomimo, iż początkowo zdawała się zniweczyć ich plany żeglarsko-podróżnicze, to stała się pretekstem i szansą do przepłynięcia  prawie 6 tyś. Mm po rzadko odwiedzanych zakątkach północnego Pacyfiku. Stali na kotwicy w bezludnych zatokach Aleutów, podglądali z bliska niedźwiedzie na Kenai i podziwiali potężne lodowce na zachodnim wybrzeżu. Wszystko to bacznie obserwując pogodę, która w tym regionie świata potrafi być bardzo wymagająca.