Z biura The Best Way. Od ponad 15 lat zajmujemy się organizacją wyjazdów do Stanów Zjednoczonych dla studentów i absolwentów polskich uczelni.

Opis Warsztatów

 Programy wymiany kulturowej w USA – czy to jest opcja dla mnie?

Obecnie studenci i absolwenci mogą skorzystać z wielu możliwości – Erasmus+, staże w dużych korporacjach, projekty uczelniane. Nasza propozycja to programy wymiany kulturowej w Stanach Zjednoczonych: Work and Travel USA, Camp USA i Internship USA. Na pewno nazwy tych programów brzmią znajomo, ale czy wiecie na czym dokładnie polegają i jakie warunki trzeba spełnić, żeby wziąć w nich udział? Podczas warsztatów omówimy dostępne możliwości wyjazdów i powiemy, jakie są ich korzyści. Doradzimy też, jaki program będzie dla Was najlepszy.

Moje Stany – czyli różne sposoby na zwiedzanie USA

 What is the best way to the USA, czyli jak najlepiej zwiedzać Stany Zjednoczone? Samochodem, samolotem, autobusem? Jakie lokalizacje wybrać, żeby poczuć amerykański klimat, a jednocześnie nie zmęczyć się zwiedzaniem? Wiemy przecież, że w USA nie da się zobaczyć wszystkiego podczas jednego wyjazdu. Podczas warsztatów posłuchamy rad i wskazówek byłych uczestników programu wymiany kulturowej Work and Travel USA, którzy podczas kilkumiesięcznego wyjazdu do USA zdobywali podróżnicze doświadczenie intensywnie zwiedzając amerykańskie miasta i parki narodowe na różne sposoby. Opowiedzą, jak to wyglądało z ich perspektywy i na co należy zwracać uwagę, co trzeba zobaczyć, a które miejsca lepiej omijać. Podpowiemy też, o czym należy pamiętać planując wyjazd do USA.

 Ameryka kontra Australia – podobieństwa i różnice: gdzie – kiedy – lepiej – łatwiej wyjechać?

Ameryka i Australia – naszym zdaniem mają ze sobą więcej wspólnego niż to, że ich nazwy zaczynają się na literę „A”. Zarówno Stany Zjednoczone, jak i Australia oferują programy kulturowe, z których mogą skorzystać osoby z zagranicy (studenci, absolwenci, osoby zainteresowane emigracją na stałe). Wiemy, że wyjazdy do tych miejsc cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Polaków, więc chcemy przybliżyć dostępne możliwości i jednocześnie przedstawić podobieństwa i różnice pomiędzy tymi krajami. Czy Australia rzeczywiście jest jednym z najlepszych krajów do życia? Czy w USA każdy może zrealizować swój „American dream”? W którym kraju łatwiej jest rozwinąć swoją karierę? Właśnie te kwestie omówimy podczas warsztatów.