Marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia! Czyli podejście do życia w stylu Dream and Do

Katalog Marzeń powstał po to, żeby potęgować radość poprzez spełnianie marzeń. Robimy to na co dzień, rozbudowując dla Was ofertę atrakcji — znajdziecie u nas skoki spadochronowe, loty balonem, masaże, ekstremalne strzelanie, romantyczne kolacje, szaleństwo szybkimi autami, bilety do teatrów, koncerty, kursy gotowania… W pewnym momencie zamarzyliśmy jednak o tym, żeby w spełnianiu marzeń pójść jeszcze o krok dalej. I tak powstał projekt Dream and Do!

Dobromarketing Katalogu Marzeń

Pieniądze, które przekazujemy na tradycyjną reklamę, można wykorzystać w nieco bardziej pomysłowy sposób i… dać ją Wam do dyspozycji. Dlatego duża część środków reklamowych zasila budżet takich akcji jak Chcę To Przeżyć i Maraton Marzeń, dlatego organizujemy mnóstwo konkursów i eventów, w których można testować nasze atrakcje, wygrywać vouchery i zgłaszać własne pomysły na marzenia. Robimy marketing, ale tak, żebyście to Wy jak najlepiej skorzystali na naszych działaniach!

W Chcę To Przeżyć można zostać testerem naszych atrakcji, a w Maratonie Marzeń zgłosić absolutnie dowolne marzenie — nagrodą jest 10 000 zł. Nasza Szefowa, Joanna Borucka, prowadzi też podcast Napędzani Marzeniami. To seria rozmów z inspirującymi marzycielami, którzy szybko zarażą Was chęcią do działania! Wiecie, że wśród Gości Asi pojawili się nawet Prelegenci Festiwalu Śladami Marzeń? Świat marzycieli jest mały. I fajnie! :)

Jak powstał program stypendiów Dream and Do?

W 2020 roku odbyły się firmowe warsztaty Poza horyzont. Na tym spotkaniu pracownicy Katalogu Marzeń dzielili się dowolnymi pomysłami na działania związane z firmą, jej przyszłością, marzeniami. Rozumiecie — even sky is not the limit! Na liście pomysłów znalazły się między innymi stworzenie fundacji pomagającej w spełnianiu marzeń oraz powołanie do życia marki z odzieżą i gadżetami. 

Niedługo po tym zgłosił się do nas Patryk Sandach. Zaoferował działania promocyjne na rzecz Katalogu Marzeń w zamian za finansowe wsparcie w realizacji 50 skoków spadochronowych (Patryk chciał zrobić Świadectwo Kwalifikacji, żeby zostać samodzielnym skoczkiem). Zgodziliśmy się! Tak właśnie Patryk został pierwszy stypendystą Dream and Do. A dzisiaj jest managerem działu video w KM. Wszystko jest możliwe! :)

Zasady działania programu stypendiów Dream and Do by Katalog Marzeń

Pod skrzydłami Katalogu Marzeń tworzymy nową markę Dream and Do. Otworzyliśmy sklep internetowy, z którego działalności cały zysk przekazujemy na stypendia dla Marzycieli. Koszty utrzymania strony i pracowników Dream and Do pokrywa Katalog Marzeń. Jeśli chcesz więc kupić skarpetki — kup je u nas! Nie dość, że tworzymy produkty w iście marzycielskim stylu, to jeszcze cały zysk z ich sprzedaży pomoże spełnić komuś marzenie! Może nawet Tobie? : )

Jakie marzenia spełniliśmy do tej pory?

Mówimy, że to dopiero początek, a już udało nam się wesprzeć tyle wspaniałych inicjatyw! Wsparliśmy Trawers Grenlandii (Miłka Raulin), serię ekstremalnych ultramaratonów (Julita Ilczyszyn, Paweł Żuk), studia w Juilliard School w Nowym Jorku (Julia Ciesielska), wyprawę na Aconcaguę (Kasia Zawistowska), nakręcenie filmu o Banderze w Teksasie (Artur Owczarski), udział w Mistrzostwach Świata we freedivingu głębokościowym (Maria Bobela), charytatywną podróż motocyklową dookoła świata (Natasza Caban), wyprawę Panamerican Highway we własnoręcznie przerobionym 27-letnim offroadowym camperze (Ola i Konrad Jarmuła oraz Fibi). Jakie będą kolejne marzenia, które wesprzemy? To zależy od Ciebie! Poznaj lepiej zrealizowane projekty na stronie Stypendyści Dream and Do!

Jak zostać stypendystą Dream and Do?

Każdy może zostać stypendystą! Zgłoszenia są ciągle otwarte. Zbieramy zgłoszenia i rozpatrujemy je raz na kwartał. Nie spełniamy wyłącznie marzeń materialnych. Chcesz spełnić z nami swoje marzenie? Zgłoś się na kontakt@dreamanddo.pl!

Co powinno znaleźć się w zgłoszeniu:

 • Kim jesteś, czym się pasjonujesz? Opowiedz nam o sobie!
 • Jakie jest Twoje marzenie?
 • Jaki masz plan na spełnienie tego marzenia? Kiedy ma się to zadziać? Ile potrwa, co obejmuje, ile to będzie kosztować, jak masz zamiar się przygotować, czy masz już związane z tym doświadczenie?
 • Jak możemy Ci pomóc jako Dream and Do? Potrzebujesz wsparcia finansowego, a może mentoringu i motywacji?
 • Czy prowadzisz media społecznościowe, bloga, konto na YT albo inaczej dokumentujesz swoje dotychczasowe przygody? A może dopiero planujesz to robić?
 • Dlaczego to właśnie Ciebie mamy wspierać?
 • W jakiej formie przesłać zgłoszenie:
  • opis
  • film
  • prezentacja
  • co Ci przyjdzie do głowy! Pamiętaj, że kreatywność jest bardzo, bardzo ważna, ale lubimy konkrety

Odpiszemy każdemu, kto się do nas zgłosił, niezależnie od decyzji. Pamiętaj, że chcielibyśmy spełnić wszystkie Wasze marzenia, ale dopiero się rozwijamy..

Razem lepiej — zostań z nami na dłużej! :)

Nie każdy od razu zostanie naszym stypendystą, ale każdy może spełniać marzenia. Od dziś, od teraz! Wierzymy, że otoczenie ma znaczenie i razem jest łatwiej dążyć do upragnionych celów. Dlatego zapraszamy Cię do naszego Instagrama, gdzie gromadzimy wszystkich stypendystów i aktywnych marzycieli.

Chcesz poznać nas na żywo?

Wpadnij na stoisko Dream and Do by Katalog Marzeń podczas Festiwalu Śladami Marzeń! Czekamy na Ciebie przez cały weekend 27-29 października w Poznaniu. Do zobaczenia! :)