Zapraszamy na tegoroczne Warsztaty w ramach 8.Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń

W tym roku przygotowaliśmy dla Was 24 sesje warsztatów (m.in survival, crowdfunding, warsztaty fotograficzne, warsztaty językowe, pisania książek, biwakowanie w lesie, ekologiczne dla dzieci) oraz podróżniczy spacer po Poznaniu.

Każdy znajdzie coś dla siebie! Wszystkie warsztaty odbywają się w ramach 8.Festiwalu Podróżncizego Śladami Marzeń. Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy.  Liczba miejsc jest limitowana.

Zapisy na końców wpisu oraz tutaj  https://evenea.pl/event/warsztatysladamimarzen/

Co dla Was przygotowaliśmy? 

1. Warsztaty Fotograficzne 

Zdecydowanie najbardziej rozbudowana sekcja warsztatów. Będą prowadzone przez 3 naszych partnerów – Digital24.pl, KursFoto.pl oraz Olympusa.

Wśród tematów znajdziecie fotografię górską, krajobrazową, portret w studio, tips&trick w fotografii podróżniczej, fotograficzny spacer nocny, zarządzanie kolorem w fotografii.

Dodatkowo – na stoiskach naszych partnerów będziecie mogli wypożyczyć sprzęt fotograficzny całkowicie za darmo na cały dzień. Idealna opcja do rozwoju warsztatu fotograficznego.

2. Warsztaty Survivalowe oraz Świadomego Podróżowania z Emilem Wittem

Podczas warsztatów, na podstawie obserwacji zmian zachodzących pod wpływem bezwzględnie rozwijającej się turystyki, oraz różnic kulturowych pomiędzy nami Europejczykami, a odwiedzaną ludnością, spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie jak podróżować, żeby wywierać jak najmniejszy negatywny wpływ miejsca i ludzi, których odwiedzamy

Emil to wolny duch, od 6 lat eksploruje amazońską puszczę. Pierwszą wyprawę zorganizował samodzielnie w wieku lat 18, kiedy to wybrał się na 2 miesiące do brazylijskich lasów deszczowych. Od tamtego czasu publikuje reportaże i fotografie w czasopismach takich jak: National Geographic Traveler, Magazyn Podróże, Angora, udzielał wywiadów w TVP, TVN, Radio Poznań, Radio Trójka. 

3. Jak samodzielnie zaplanować i zorganizować wyjazd – Kolekcjonerzy Przeżyć

Jeśli marzysz o wyjeździe na drugi koniec świata na własną rękę, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać, gdzie szukać noclegów, transportu czy informacji o miejscach wartych odwiedzenia, a także o ewentualnych zagrożeniach, masz wyjątkową okazję skorzystać z naszej wiedzy i lat doświadczenia w planowaniu wypraw. Pokażemy Ci, jak wygląda proces planowania wyjazdu, opowiemy, ile czasu to zajmuje i zdradzimy, czy da się wszystko zaplanować tak, żeby na miejscu nie spotkały nas żadne niespodzianki. Wyjaśnimy, jak szukamy tanich połączeń lotniczych i co robić, jeśli nasz lot zostanie odwołany. Zapraszają Ania i Ula

4. Warsztaty pisania książek z wydawnictwem Czarne

Warsztaty przeprowadzą uczestników przez cały proces powstawania książki podróżniczej: jak ocenić
zebrany materiał i wybrać formę opowieści? Jak pracować z własnym tekstem? Jak szukać
odpowiedniego wydawcy i czego od niego oczekiwać? Na czym polega praca z redaktorem i kolejne
etapy produkcji książki? A może self-publishing? Poprowadzi je zastępczyni redaktora naczelnego wydawnictwa – Pani  Magdalena Budzińska

5. Crowdfunding w podróżach Polak Potrafi –Magdalena Komur 

Na warsztatach powiemy jak sfinansować społecznościowo projekty podróżnicze. Podpowiemy jak dobrze przygotować projekt crowdfundingowy. Pokażemy dobre praktyki, ostrzeżemy przed błędami, odpowiemy na pytania z sali.Dla uczestników warsztatów promocja na prowadzenie projektu (podają hasło promocyjne w trakcie warsztatów)

6.Wojna z akcentem – warsztaty języka angielskiego

W Internecie roi się od różnej maści domorosłych specjalistów od wymowy angielskiej, niestety wielu z nich nie potrafi poradzić sobie z tak podstawowymi słówkami jak: “of”, “was” lub “don’t”. A to dopiero wierzchołek góry lodowej – mało kto wie, że żadna polska samogłoska nie występuje w języku angielskim. Na spotkaniu spróbujemy zmierzyć się z najważniejszymi pułapkami języka angielskiego, jakie zastawił na nas nasz rodzimy język, ze szczególnym uwzględnieniem procesów związanych z fenomenem connected speech. Prowadzenie w języku angielskim: Gerard Nowak- lektor CJO Kontakt

7. Bikawakowe ABC

Konrad Busza, autor bloga bushcraftczlowiekzbuszu.blogspot.com, od wielu lat zajmuje się szeroko pojętym outdoorem, każdą wolną chwilę spędza aktywnie na świeżym powietrzu. Podczas wyjazdów zdobywał doświadczenie z zakresu biwaku, radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Zgłębiał tajniki trekkingu, wypraw rowerowych, spływów, bezkrwawych łowów 

8.Dla najmłodszych – Eko warsztaty z wilkiem

Marka z wilczą łapką działa zgodnie z hasłem przewodnim “At Home Oudoors” (wśród natury jak w domu), w związku z czym, czujemy się odpowiedzialni za przestrzeń, która jest nam najbliższa. Głęboko wierzymy w to, że promocja działań proekologicznych już wśród najmłodszych, pomoże nam zwiększyć szansę na ochronę naszej planety, dlatego nasza poznańska wataha zaprasza najmłodszych uczestników festiwalu na EKO WARSZTATY Z WILKIEM!

Podczas warsztatów opowiemy o segregacji śmieci, pokażemy produkty wykonane w 100% surowców wtórnych oraz podzielimy się swoimi dobrymi praktykami w sferze zero waste. Warsztaty poprowadzi Monika, pedagog z wykształcenia, praktyczka życia w zgodzie z zasadą zero waste. Dla każdego uczestnika przewidziane są super nagrody – niespodzianki.

UWAGA ! Bilet wstępu na warsztaty nie jest biletem wstępu na teren Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz na Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń, a jedynie potwierdzeniem i rezerwacją miejsca na wybrane zajęcia dodatkowe prowadzone na Festiwalu.

Każdy uczestnik potrzebuje dodatkowo bilet wstępu, który można zakupić na stronie http://bit.ly/biletyfestiwal

Opłata pobrana za rejestrację jest przeznaczona na poczęstunek dla uczestników Warsztatów. Podczas zajęć dla uczestników będzie przygotowana herbata oraz słodki poczęstunek.

BILETY NA KONCERT:http://bit.ly/podrozniczeafterparty