Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń to 3 ekscytujące dni prelekcji, warsztatów, spotkań. Większość z prezentacji, które będziecie mieli okazję wysłuchać to opowieści biorące udział w konkursie o Złoty Ślad

Na czym polega konkurs o Złoty Ślad

Konkurs polega na wyłonieniu osób, które w sposób wyjątkowy opowiadają o podróżowaniu, o Świecie, o ludziach o kulturze. Niezwykle istotnym jest pokazanie odpowiedzialnej strony podróżowania, różnorodności kulturowej oraz szacunek do drugiego człowieka. Konkurs jest podzielony od kilku edycji na dwie kategorie: Polska i Świat. Jury przyznaje nagrody: 3 miejsca w kategorii „Świat” oraz jedno w kategorii „Polska”, czasem przyznawane są wyróżnienia.
Dodatkowo wręczana jest nagroda publiczności – czyli każdy z odwiedzających może oddać głos na wybraną prezentację. Głos można oddać każdego dnia Festiwalu (pobierz ankietę w recepcji festiwalu i wrzuć do skrzynki). Po ostatniej prelekcji wśród osób oddających ankietę losujemy nagrodę dnia.

Kto może wziąć udział w konkursie?

W konkursie udział może wziąć każdy. Zgłoszenia na rok 2021 zamknęliśmy pod koniec lipca i aktualnie możecie zapoznać się z 16 osobami, które wezmą udział w drugim etapie konkursu, czyli wygłoszą prezentację podczas Festiwalu. Pierwszym etapem było terminowe wysłanie zgłoszenia.

Jak mogę wziąć udział w kolejnej edycji?

Warto śledzić nasze social media i subskrybować newsletter – tam informujemy na bieżąco kiedy należy przesłać zgłoszenia.

Poznaj prelegentów w Konkursie

Nagrody w konkursie o Złoty Ślad

Nagrody dla publiczności za oddanie głosu na najlepszą prelekcję

Jury konkursu fotograficznego

Marcin Dobas

Przemysław Jakubczyk

Jagoda Lasota

Jaśmina Labus

Jury konkursu o Złoty Ślad

Jaśmina Labus

Katarzyna Jadaluk

Ryszard Jończyk

Jakub Rybicki

Dawid Siuda