Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski

Arkadiusz Winiatorski – edukator filmowy, organizator krajowych i międzynarodowych wydarzeń kulturalnych oraz sportowych. Autor artykułów podróżniczych i strony Stones on Travel. Uzależniony od górskich wycieczek, wolontariatu i autostopu, który zaraz po chodzeniu uważa za najlepszy środek przemieszczania się.

Ola Synowiec – latynoamerykanistka, dziennikarka pisząca dla polskiej prasy o Meksyku. Autorka przewodników po tym kraju, strony Mexico Magico Blog i książki „Dzieci Szóstego Słońca. W co wierzy Meksyk”. Prowadząca warsztaty na temat ekologicznego i etycznego podróżowania.

Opis prelekcji

Prawie 12 000 km przemierzonych pieszo, ponad półtora roku, 9 krajów, 19 par butów i jedna miłość. Arek Winiatorski po pokonaniu 36 000 km autostopem przez Amerykę Południową stwierdził, że wciąż porusza się za szybko. By jeszcze lepiej poznawać świat, postanowił od Panamy przemierzać go pieszo. Kupił używany dziecięcy wózek, który jak wieszczył jego poprzedni właściciel, miał nie dotrzeć nawet do granicy z Kostaryką. Przemierzył jednak całą Amerykę Centralną i to wcale nie najprostszą drogą, bo przez góry. Arek postanowił bowiem zdobywać po drodze najwyższy szczyt każdego odwiedzanego tam kraju. Na południu Meksyku poznał miłość – Olę Synowiec, która przeszła z nim kolejne 7000 kilometrów, aż do Kanady.