https://sylveco.pl/

Kosmetyki z prosto z Łąki

Z pasji i fascynacji bogactwem otaczającej przyrody, w malowniczej miejscowości Łąka pod Rzeszowem, powstają niezwykłe kosmetyki naturalne, przyjazne dla człowieka i środowiska naturalnego. Tworzone są z myślą o osobach, którzy wybierając zdrową, naturalną pielęgnację, wiedzą, że zapewniają swojej skórze wszystko, czego naprawdę potrzebuje. Starannie dobrane składniki i dopracowane receptury stosowane podczas produkcji, gwarantują doskonałą jakość kosmetyków. Produkty mają piękne, naturalne zapachy i proste, lecz niebanalne opakowania inspirowane polską przyrodą i tradycją. Wizytówką firmy jest zawartość naturalnych, nieprzetworzonych chemicznie składników roślinnych oraz ekstraktów z typowych dla Polski ziół, na których bazują wszystkie produkty. A jest ich niemało, są kosmetyki do włosów, do ciała, twarzy, dla kobiet, dla dzieci, mężczyzn, dla wegan….i dla domu.  Usystematyzowane w marki oferują bogactwo ziołowych darów w każdej z kategorii.

Najpiękniejszą – i chyba pierwszą marką – są opracowane dla kobiet, niczym wianek z polnych kwiatów, kosmetyki inspirowane (szczególnie opakowanie) kulturą ludową małopolskiej wsi Zalipie. Stworzone kosmetyki stanowią połączenie starannie dobranych, naturalnych składników, urzekających zapachów i oryginalnego zdobnictwa opakowań, które są inspirowane tradycją zdobienie domów i przedmiotów użytkowych pochodzącą z Zalipia. Połączenie bogactwa najprostszych kwiatów i ziół polskich łąk oraz sztuki ludowej tworzy unikatowe, ale praktyczne działa sztuki kosmetycznej. Kremy, mleczka, szampony przyciągają zmysły: wzroku – przepięknymi, inspirowanymi sztuką ludową opakowaniami, zapachu – naturalnymi, przywołującymi wspomnienia wiejskich łąk i sadów woni maliny, czerwonej porzeczki, gruszki, wiśni czy brzoskwini oraz dotyku – dostarczającego skórze łagodnego ukojenia i poczucia jedności. Kosmetyki podzielone są na 6 linie kolorystycznych, zgodnie z potrzebami pań w różnym wieku i z różnymi typami skóry:

  • seria niebieska – nawilżająca
  • seria zielona – orzeźwiająca i oczyszczająca
  • seria pomarańczowa – odżywcza
  • seria czerwona – ujędrniająca i przeciwzmarszczkowa
  • seria różowa – relaksująca i łagodząca
  • seria fioletowa – kojąca i wzmacniająca

Niedawno firma wprowadziła do swojej oferty naturalne, ekologiczne środki czystości do pielęgnacji domu. Produkty mają kilka istotnych właściwości, które wydają się być podstawą dla nowoczesnych, bezpiecznych środków czystości.

Jak przystało na firmę ekologiczną, która przez 20 lat rozwoju z maleńkiej manufaktury rodzinnej, przeszła wielką ekorewolucję, swoich produktów nie testuje na zwierzętach, nie stosuje też żadnych substancji pochodzących z martwych zwierząt. Zioła, które są wykorzystywane do produkcji, pochodzą z upraw ekologicznych,. Opakowania kosmetyków są wykonane z rPET (tworzywa z odzysku), które ponownie nadają się do recyklingu. Sukcesywnie są wymieniane słoiczki kremów na szklane, a naturalne środki czystości są zapakowane w I’m green polyethylene. Zielony polietylen powstaje na bazie żywicy pochodzącej z trzciny cukrowej, Zielony plastik w 100% podlega recyklingowi, a jego największą zaletą jest zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych w powietrzu poprzez wychwytywanie CO2 w czasie powstawania.

Wszystkie produkty tworzone w Łące powstają z pasji, a obcowanie i dbałość o naturę jest wartością nadrzędną.