Sylwia Ozdoba-Gracz

Sylwia, mama dwuletniego Filipa, Pomorzanka z krwii i kości, spacery jesienno-zimowe brzegiem polskiego morza to element wpisany w moje życie.

Dawniej urzędniczka państwowa, dziś organizatorka warsztatów edukacyjno-podróżniczych dla dzieci w placówkach oświatowych, kulturalnych i podczas przeróżnych wydarzeń. Połączyłam to, co najważniejsze w moim świecie: dzieci i podróże. Staram się pokazać świat mojemu synowi, a “Wiercipiętki Z Dzieciakami przez Świat” to projekt, dzięki któremu świat mogą zobaczyć wszystkie dzieci!

Chciałabym zarazić najmłodszych pasją i miłością do innych kultur czy natury. Bo poprzez podróżowanie, nawet takie bez przemieszczania się ale z użyciem wszystkich zmysłów, możemy wykształcić świadomego, wrażliwego i mądrego człowieka.

Chcę pokazać te wszystkie wyjątkowe miejsca i ludzi poprzez nasze doświadczenia. Opowiedzieć o własnych spotkaniach z naturą, o rozmowach z ludźmi, pokazać oryginalne ubrania czy zabawki należące do dzieci pochodzących z krańca świata albo poczarować zapachami i nowymi smakami!

Wojtek Męczyński

WARSZTATY

W sobotę i niedzielę Sylwia przeprowadzi kilka bloków warsztatowych o tematyce:

Norweska opowieść“(dla dzieci 6-9lat) oraz
Hola Meksyk” (dla dzieci 3-6 i 6-9).

– Czy renifer potrafi pływać? Czym jest meksykański nopal? Jak powstaje czekolada i jak pachnie ziarno kakaowca? Podczas warsztatów dzieci poznają odpowiedzi na te pytania. Usłyszą też o tym, czy w Norwegii je się parówki i jakie kakao pili Majowie! Będą mogli przymierzyć sombrero i bunady! Własnoręcznie przygotują swoje własne papel picado, a także wyczarują zorzę polarną!

Warsztaty potrwają ok. 60 minut, nie obowiązują zapisy, ale limit miejsc to 20 osób.