Zostań bohaterem = zostań wolontariuszem Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń Wolontariat podczas festiwalu to fantastyczne doświadczenie, podczas którego możesz doświadczyć jak od podszewki wygląda przygotowywanie jednego z największych festiwali podróżniczych w Polsce.
Każda z zaangażowanych osób w festiwal jest wyjątkowym jego elementem i to także dzięki Wam impreza staje się tak wyjątkowa
Jak co roku liczymy na Waszą pomoc, bo przecież razem możemy więcej! A bez Was się nie da.

Zgłoszenia przyjmujemy na wolontariat będziemy przyjmować od 23.08 – 29.08. Dlatego warto śledzić nasze socialmedia i w podanym czasie zgłosić chęć udziału w wolontariacie

Ale już teraz możesz mentalnie nastawić się jaka forma wolontariatu będzie Ci odpowiadać najbardziej. Oferujemy 3 rodzaje wolontariatu: reporterski, fotograficzny i organizacyjny.

Zależy nam na tym aby wolontariat był dla Was nie tylko fantastyczną przygodą ale także doskonałym, wzbogacającym doświadczeniem. Dlatego też w tym roku każdy z poszczególnych wolontariatów będzie miał wzorem poprzedniego roku opiekuna, który będzie waszym mentorem i koordynatorem. Wszystkie kandydatury będziemy weryfikować na podstawie zamieszczonych w formularzach zgłoszeniowych pytań ( każdy typ wolontariatu ma inny ich rodzaj). O przyjęciu na wolontariat będziemy informowali mailowo lub telefonicznie.

Przed decyzją o wolontariacie będziemy podpisywać z Wami porozumienie o wolontariacie.

Ile czasu?

Festiwal trwa trzy dni: piątek, sobota i niedziela. Pomoc wolontariuszy będzie nam potrzebna każdego dnia w godzinach od 10:00 do 18:00 lub 19:00. W formularzu możesz zaznaczyć w jakich godzinach będziesz dyspozycyjna/y.

Wolontariat reporterski 

Wiemy jak w dzisiejszym świecie ważne jest słowo. Dlatego też zależy nam aby Festiwal był uwieczniony nie tylko na fotografiach.

Reportaż z festiwalu może być w formie relacji z wydarzenia, które następnie będzie podpisane Twoim nazwiskiem i przesłane jako relacja i podsumowanie wydarzenia.

Podczas festiwalu mamy mnóstwo bardzo ciekawych osób, prelegentów, gości – jeśli Twoim żywiołem jest rozmowa z ludźmi, zadawanie nurtujących pytań to może formuła wywiadów będzie dla Ciebie idealna?

Masz inny pomysł na realizacje swoich zainteresowań podczas festiwalu? – podziel się nimi w ankiecie lub skontaktuj się z nami.

Wolontariat Fotograficzny lub filmowy

Do twoich zadań będzie należeć: uwiecznianie fotograficzne lub filmowe festiwalu. Podczas Festiwalu stoi przed Tobą wiele wyzwań fotograficznych i filmowych. Warunki oświetleniowe, bardzo duża ilośc równoległych wydarzeń (warsztaty, atrakcje w przestrzeni wystawców, strefa prelegentów etc.)

Mniej sprzętu niż talentu? Nie martw się! Nasi tegoroczny partner Olympus podczas festiwalu będzie prowadzić bezpłatną wypożyczalnię sprzętu fotograficznego. Przyjdź na ich stoisko i przetestuj sprzęt – może to będzie twój przyszły kompan podróży?:)

Wolontariat Organizacyjny 

Wolontariat organizacyjny to bardzo odpowiedzialna funkcja. Do Twoich zadań będzie należeć m.in. Informowanie gości, dbanie o porządek na sali, koordynacja recepcji, koordynowanie warsztatów oraz sklepu festiwalowego. Podczas tego wolontariatu szczególnie ważny jest uśmiech, czasem szybkość reakcji w abstrakcyjnych sytuacjach, poczucie humoru oraz chęć pomocy:)

Wolontariat organizacyjny pozwala zobaczyć jak wygląda festiwal od podszewki.

Co proponujemy za Twoje wsparcie?

1. Gadgety Festiwalowe

2. Ciekawe doświadczenie, podczas którego poznasz wiele inspirujących osób, wysłuchasz niesamowitych opowieści. Zdobędziesz doświadczenie przy organizowaniu jednego z największych wydarzeń podróżniczych w Polsce.

3. Certyfikat uczestnictwa i referencje – potwierdzony przez Stowarzyszenie Śladami Marzeń

4. Karnet na 3 dni Festiwalu.

5. Postaramy się, żeby to był dobrze wykorzystany czas oraz zapewnimy Ci kilka dodatkowych atrakcji i możliwość poznania fantastycznych pełnych energii osób.

Masz pytania? Przeczytaj najczęściej zadawane.

Czy mogę przyjść z koleżanką/kolegą?

Tak, jednak ale także muszą wysłać swoje zgłoszenie.

Jestem niepełnoletni…

W tym wypadku będziemy potrzebowali zgody Twoich rodziców lub opiekuna prawnego na Twoje uczestnictwo.

Co trzeba mieć ze sobą?

Dużo dobrych chęci, dobry humor i pozytywne nastawienie.

Czy mogę być wolontariuszem i brać jednocześnie udział w festiwalu i targach?

Tak. Ostateczny harmonogram ustalimy po zebraniu wszystkich zgłoszeń od wolontariuszy

Do kiedy można się zgłaszać?

do 29 sierpnia

Czy mogę się zgłosić na miejscu?

Nie

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *