Zuzanna Król i Sebastian Grajaszek

para podróżników prowadząca kanał na YouTube o nazwie Tripology. Ich przygoda ze Stanami Zjednoczonymi rozpoczęła się w 2018 r., kiedy po raz pierwszy wzięli udział w programie Work and Travel USA. Wtedy postanowili, że maksymalnie wykorzystają możliwości, jakie oferuje program. W 2019 r. ponownie zawitali do Ameryki, ale podczas drugiego wyjazdu zaplanowali wszystko jeszcze dokładniej i zaczęli dokumentować swoje życie w USA na YouTube i Instagramie. Ich filmy to skarbnica pięknych zdjęć i zapis 1,5-miesięcznej podróży po USA, ale też źródło praktycznych wskazówek, m.in. co spakować na taki wyjazd i co może nas w USA zaskoczyć.

Opis warsztatów

Moje Stany – czyli różne sposoby na zwiedzanie USA

 What is the best way to the USA, czyli jak najlepiej zwiedzać Stany Zjednoczone? Samochodem, samolotem, autobusem? Jakie lokalizacje wybrać, żeby poczuć amerykański klimat, a jednocześnie nie zmęczyć się zwiedzaniem? Wiemy przecież, że w USA nie da się zobaczyć wszystkiego podczas jednego wyjazdu. Podczas warsztatów posłuchamy rad i wskazówek byłych uczestników programu wymiany kulturowej Work and Travel USA, którzy podczas kilkumiesięcznego wyjazdu do USA zdobywali podróżnicze doświadczenie intensywnie zwiedzając amerykańskie miasta i parki narodowe na różne sposoby. Opowiedzą, jak to wyglądało z ich perspektywy i na co należy zwracać uwagę, co trzeba zobaczyć, a które miejsca lepiej omijać. Podpowiemy też, o czym należy pamiętać planując wyjazd do USA.

Ameryka kontra Australia – podobieństwa i różnice: gdzie – kiedy – lepiej – łatwiej wyjechać?

Ameryka i Australia – naszym zdaniem mają ze sobą więcej wspólnego niż to, że ich nazwy zaczynają się na literę „A”. Zarówno Stany Zjednoczone, jak i Australia oferują programy kulturowe, z których mogą skorzystać osoby z zagranicy (studenci, absolwenci, osoby zainteresowane emigracją na stałe). Wiemy, że wyjazdy do tych miejsc cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Polaków, więc chcemy przybliżyć dostępne możliwości i jednocześnie przedstawić podobieństwa i różnice pomiędzy tymi krajami. Czy Australia rzeczywiście jest jednym z najlepszych krajów do życia? Czy w USA każdy może zrealizować swój „American dream”? W którym kraju łatwiej jest rozwinąć swoją karierę? Właśnie te kwestie omówimy podczas warsztatów.