Koleje Wielkopolskie łączą Wielkopolskę

250 wielkopolskich miejscowości, zlokalizowanych wzdłuż 17 linii kolejowych, ok. 350 pociągów dziennie, ponad milion pasażerów miesięcznie; bądź jednym z nich.

Jako najnowocześniejsza regionalna spółka kolejowa w kraju obsługujemy siedemnaście tras łączących dwieście pięćdziesiąt miejscowości w całym województwie. Oferujemy najszybsze połączenia z aglomeracją poznańską spośród dostępnych środków transportu.   Z każdym kolejnym rokiem wzrasta liczba Pasażerów, którzy w drodze do pracy, szkoły czy na wypoczynek wybierają jako środek transportu właśnie pociągi Kolei Wielkopolskich. Od rozpoczęcia działalności w 2011 roku, z inicjatywy Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Spółka nieustannie się rozwija i realizuje ambitne cele.

Firma odpowiedzialna społecznie

Jednym z naszych celów jest propagowanie kulturalnych i sportowych wydarzeń odbywających się w województwie wielkopolskim. Regularnie współpracujemy z instytucjami samorządowymi i środowiskami kulturotwórczymi poszczególnych gmin i miast.

Zapraszamy naszych Podróżnych do odkrywania ciekawych atrakcji turystycznych i zabytków Wielkopolski. Prezentujemy najciekawsze trasy rowerowe i miejsca kempingowe w regionie.

Poprzez nasze działania chcemy też wzmacniać pozytywny wizerunek Kolei Wielkopolskich oraz zachęcać do korzystania z połączeń kolejowych.

 

Poczuj się częścią całości. Bo Wielkopolskie łączą Wielkopolskę. I przybliżają do świata. Spełniajmy razem marzenia.

Wspólny Bilet Samorządowy – Wygodne podróże po Wielkopolsce

W ramach Wspólnego Biletu Samorządowego, ważnego na przejazdy pociągami ośmiu przewoźników kolejowych, Podróżni mają możliwość korzystania ze zniżek w instytucjach kultury i przy korzystaniu z atrakcji turystycznych na terenie całej Polski. Koleje Wielkopolskie są jednym z uczestników projektu, niezmiennie zachęcając do odwiedzania ciekawych miejsc w Wielkopolsce i nie tylko. Zaplanuj podróż pociągiem i wybierz ofertę Wspólnego Biletu Samorządowego.

Wspólny Bilet Samorządowy jest biletem kolejowym ważnym przez 24 godziny, uprawniającym do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami Kolei Dolnośląskich, Kolei Małopolskich, Kolei Mazowieckich, Kolei Śląskich, Kolei Wielkopolskich, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, Warszawskiej Kolei Dojazdowej oraz Arriva RP. Dzięki porozumieniu przewoźników samorządowych można podróżować po całej Polsce na jednym bilecie imiennym.

Poniżej instytucje w Wielkopolsce, które przyznają zniżki posiadaczom Wspólnego Biletu Samorządowego:

MIEJSCOWOŚĆ INSTYTUCJA SZCZEGÓŁY
Szreniawa Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego Wstęp do Muzeum w cenie biletu ulgowego.
Wolsztyn Parowozownia Wolsztyn Bezpłatny wstęp na zwiedzanie Parowozowni.
Gniezno Muzeum Początków Państwa Polskiego Zniżka w wysokości 50% na wstęp do Muzeum.
Gniezno Teatr im. Aleksandra Fredry Wstęp na spektakle w cenie biletu ulgowego. * 1 WBS upoważnia do zakupu 2 biletów ulgowych
Piła Muzeum Okręgowe im. Stanisława Staszica 20% zniżki na bilety wstępu do Muzeum
Osiek nad Notecią Muzeum Kultury Ludowej  20% zniżki na bilety wstępu do Skansenu
Konin Centrum Kultury i Sztuki Wstęp na seanse filmowe w Kinie Oskard w cenie biletu ulgowego
Leszno Muzeum Okręgowe Wstęp na wystawy stałe w cenie biletu ulgowego
Poznań Brama Poznania ICHOT Zniżka w wysokości 15% na wstęp do Bramy Poznania ICHOT.
Poznań Centrum Szyfrów Enigma Zniżka w wysokości 15% na wstęp do Centrum Szyfrów Enigma.
Poznań Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki Zniżka w wysokości 20% na wstęp na spektakle repertuarowe.
Poznań Wielkopolskie Muzeum Niepodległości Wstęp do Muzeum w cenie biletu ulgowego.

 Zasady korzystania ze Wspólnego Biletu Samorządowego regulują Warunki taryfowe oferty specjalnej Wspólny Bilet Samorządowy  Przypominamy, że Wspólny Bilet Samorządowy ważny na przejazdy pociągami ośmiu przewoźników kolejowych uprawnia dodatkowo do zniżek w wybranych instytucjach kultury i przy korzystaniu z atrakcji turystycznych również poza Wielkopolską. Zachęcamy również do zapoznania się z pełną listą miejsc na terenie Polski, które oferują zniżki. Wszystkie informacje dostępne są na stronie Kolei Wielkopolskich https://koleje-wielkopolskie.com.pl/turystyka/wspolny-bilet-samorzadowy/