Relacja i ogłoszenie wyników III Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń

Trzy  dni III  Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń minęły niesamowicie szybko! Trzy dni wypełnione inspirującymi prelekcjami, niesamowitymi opowieściami, pięknymi zdjęciami. Oprócz prezentacji, było także wiele innych atrakcji m.in. degustacja wina zorganizowana przez sklep Bachanalia, można było skorzystać z konsultacji medycznych związanych z chorobami tropikalnymi z doktorem nauk medycznych Piotrem Kajfaszem, gorącą, rozgrzewającą i egzotyczną herbatką częstował Jurek Arsoba.

Każdy z prelegentów po wygłoszeniu prelekcji otrzymywał niespodziankę ufundowaną przez Bachanalia Świat Win.

Po każdej z prelekcji publiczności były zadawane pytania. Za poprawną i najszybszą odpowiedź można było wygrać nagrody ufundowane przez naszych sponsorów.  Dodatkowo pod koniec każdego dnia była losowana nagroda dnia. W niedzielę spośród wszystkich oddanych przez publiczność głosów można było wygrać rejs do Szwecji dla dwóch osób z kabiną i możliwością zabrania samochodu, ufundowany przez TT-Line. Każdy, kto tylko miał ochotę mógł spędzić piątkowy, sobotni i niedzielny wieczór w Alternativa Club, gdzie każdego festiwalowego dnia wymienialiśmy się wrażeniami i planami na kolejne podróże.

Poziom prelekcji w tym roku był bardzo wysoki. Każdy z prelegentów zachwycał nas czymś wyjątkowym! Ciężko znaleźć wspólny mianownik dla wszystkich, ciężko porównywać każdą z wypraw i mierzyć je wspólną miarą. Dlatego też Jury konkursowe miało nie lada orzech do zgryzienia, aby wybrać najlepszą prelekcję. W ciągu trzech dni wysłuchaliśmy osiemnastu prelekcji w tym pięć z nich było pozakonkursowych. Zainteresowanie było też widać na widowni, na sali przebywało jednocześnie nawet 360 widzów.

_DSC5721

Konkurs o Złoty Ślad – najlepsza prelekcja

Po burzliwych naradach, zwycięzcą stał się Robert Gondek z prelekcją „W drodze na najwyższe szczyty Afryki: Gabon, Sao Tome – góry, goryle, szympansy, mandryle”.Robert przedstawił nam opowieść o zdobywaniu najwyższych wzniesień Afryki. Jest to projekt, który zamierza kontynuować jeszcze przez kilka lat. Robert pokazał również przepiękne zdjęcia zarówno odwiedzanych miejsc jak i niesamowitej przyrody afrykańskiej. Dla wielu osób na sali prelekcja była inspiracją  i zachętą do samodzielnego odwiedzania Czarnego Lądu.

Główną nagrodą w konkursie o  „Złoty Ślad” był wyjazd na dwutygodniowy kurs językowy do Valladolid ( Hiszpania) ufundowany przesz Centrum Języków Obcych Kontakt, bon na 300zł do wykorzystania w sklepach Woda Góry Las, voucher ufundowany przez firmę AO Hostel, Przejazd na dowolnej trasie od Simple Express oraz nagrody ufundowane przez Bezdroża, Sklep Podróżnika, Manufaktura Much i BlaBlaCar.

Drugie miejsce zdobył Piotr Horzela, „Antarktyka – półtora roku w lodzie”, który pokazał rzadko odwiedzany przez turystów kawałek Świata. Niezwykła opowieść o skutej lodem Antarktyce, pingwinach i innych wspaniałych stworzeniach, o których większość z nas nie miała zielonego pojęcia.

Za zajęcie drugiego miejsca Piotr otrzymał bon na 200 zł do wykorzystania w sklepach Woda Góry Las, przejazd od Simple Express oraz nagrody ufundowane przez Bezdroża, Sklep Podróżnika, Manufaktura Much i BlaBlaCar.

Trzecie miejsce zajął Marcin Obałek z prelekcją „Transtrabant czyli Trabantami, Maluchem, Jawą i Cezetką przez Antypody. Opowieść o niezwykłej wyprawie przez Australijski interior, pokonywanie barier zarówno własnych jak i tych stawianych przez naturę, a wszystko okraszone bardzo dużą ilością pięknych zdjęć.

Za zajęcie trzeciego miejsca Marcin otrzymał bon na 100 zł do wykorzystania w sklepach Woda Góry Las, przejazd od Simple Express oraz nagrody ufundowane przez Bezdroża, Sklep Podróżnika, Manufaktura Much i BlaBlaCar.

Jury konkursowe postanowiło także przyznać wyróżnienie dla Joanny Pluty i Bartka Rubika za prelekcję „Mozaika Latynoamerykańska”. Ciekawie przedstawiona podróż, podczas której skupili się na odkrywaniu kultury, obrzędów i zwyczajów mieszkańców krajów Ameryki Środkowej i Południowej.

Głosem publiczności został nagrodzony Tomasz Korgol za prelekcję „Autostopem do Chin”, który rozbawiając publiczność, momentami do łez, opowiadał o swojej podróży do Państwa Środka. Wśród nagród za zdobycie nagrody publiczności znalazł się m.in bon o wartości 50 zł dp wykorzystania  w sklepach Woda Góry Las przejazd na dowolnej trasie ufundowany przez Simple Express, nagrody ufundowane przez Bezdroża, Sklep Podróżnika oraz Bla Bla Car

Serdecznie gratulujemy!

Konkurs o Złoty Ślad – najlepsze zdjęcie o tematyce All you can eat

Temat tegorocznego konkursu fotograficznego nawiązywał do wszystkiego co można zjeść! Otrzymaliśmy ponad 50 zdjęć z których cztery zostały nagrodzone. Wszystkie zdjęcia były umieszczone na portalu Facebook i można było oddać głos na dane zdjęcie klikając „ lubię to”.

Zdjęcie, które zostało wybrane przez głosujących to „Zanim szczur trafi na ruszt…” autorstwa Angeliki Kaczmarek-Kuchar.

Nagroda publiczności.Angelika Kaczmarek-Kuchar - Zanim szczur trafi na ruszt…

Pierwsze miejsce zdobył Tomasz Okoniewski ze zdjęciem „Śniadanie najważniejsze”.

16. Tomasz okoniewski - śniadanie najważniejsze

Drugie miejsce zostało przyznane Grzegorzowi Piaskowskiemu za zdjęcie „Sleeper tee”

23. Grzegorz Piaskowski -Sleeper tee

oraz trzecie miejsce zajął Michał Badowski ze zdjęciem „Zupa”.

52. Michał Badowski - Zupa

Serdecznie gratulujemy!

Podziękowania

III Festiwal Podróżniczy nie odbyłby się gdyby nie pomoc wielu osób. Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować sponsorom, którzy z roku na rok coraz chętniej wspierają imprezę i dzięki temu możemy udoskonalać i ewoluować. Przekazujemy wielkie podziękowanie dla Międzynarodowych Targów Poznańskich i Organizatorów Targów Turystycznych Tour Salon, którzy niezmiennie od trzech lat wspierają nas na każdym kroku! Ogromne podziękowania należą się także dla wielu osób, które wspierają nas podczas trwania festiwalu swoją niezawodną pomocą, uśmiechem, wsparciem, gotowością aby w każdej chwili nam pomóc. Bez Was byłoby nam ciężko nad wszystkim zapanować. Dziękujemy wspaniałym prelegentom, którzy dzięki swoim opowieściom, zdjęciom i filmom zabrali nas w najodleglejsze kawałki Świata. Te trzy dni były dla nas bardzo intensywne, ale przekazaliście nam niesamowity ładunek energii i  wiedzy, a także myślę, że te niezwykłe historię były dla wielu z nas niezwykle inspirujące i motywujące do kolejnej podróży. Dziękujemy wspaniałej publiczności, bo co to by były za prelekcje jakby nikt ich nie słuchał? Po raz kolejny nas zaskoczyliście, pobiliśmy rekord frekwencji i daliście do myślenia czy nie mamy za małej sali :P jesteście niesamowici i mamy nadzieję, że w takim składzie lub jeszcze większym spotkamy się podczas IV Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń 12-14 lutego 2016 roku.

Kolejna edycja 12-14.02.2016

Kolejna  IV edycja Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń odbędzie się już w lutym. Od 12 do 14 lutego będziemy mieli okazję znów się spotkać i wysłuchać kolejnych wspaniałych opowieści. Zmiana terminu festiwalu związana jest ze zmianą daty przez Targi Turystyczne Tour Salon, którego to jesteśmy imprezą towarzyszącą.

Od 26 października do 20 grudnia 2015 roku będziemy przyjmować zgłoszenia i zdjęcia konkursowe do IV edycji Festiwalu Podróżniczego Śladami Marzeń.

 Zdjęcia wykonane przez Martę Andrzejewską i Fabiana Mielczarka

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *